Faizsiz şekilde verilecek olan kredinin 1 yıl geri ödemesi yok!

Faizsiz şekilde verilecek olan kredinin 1 yıl geri ödemesi yok!

0

Faizsiz şekilde verilecek olan kredinin 1 yıl geri ödemesi yok!

Bankalardan faizsiz kredi açıklaması bildirildi 1 sene ertelemeli olan kredinin vadesi ise tam 3 sene. Tamamen faizsiz şekilde vatandaşa acil destek kredisi verilecek, bakanlık tarafından bildirildi.

Esnaf vatandaşa ve işletmeleri kapsayacak şekilde kredi desteği bildirisi yayınlandı. Bakan Varank yapmış olduğu açıklamada Rize, Artvin ve Düzce illerimizde selden dolayı etkilenen esnaf vatandaşımıza ve işletmelerimize yönelik olarak gerekli olan destekte bulunacağız.

KOSGEB hastası ile bu kurumlara bir yılı ertelemeli şekilde 3 sene vadeli faizsiz acil destek kredisi tanımlayacağız, teminat sıkıntısı çeken işletmeler için ise Kredi Garanti Fonu devreye girecek” açıklamalarına yer verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank BEBKA bünyesinde hayata geçirilecek olan projelerin açılış konuşmasında son 19 senede Bilecik için 20 milyar TL yatırım yaptıklarını belirten Baran Bilecik halkına hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını da açıklamalarına ekledi.

Tamamen faizsiz şekilde bir sene boyunca ötelemeli kredi imkanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank son günlerde dünyanın salgın felaketinden sonra sel felaketinden depremlerle ve yangınlar ile mücadele ettiğini hatırlatarak Türkiye’nin de bu doğal afetlerin etkilendiğini de açıklamalarına ekledi.

İlgili olan diğer bakanlıkların ise sel olaylarının ve yangın olaylarının yaşanmış olduğu illerde yer aldığını dile getiren Mustafa Varank neler olacağı ile alakalı da bölgedeki düzenlenen çalışmaların yerinde devam ettiğini de belirtti.

Hükümetin ise yaşanmış olan her olayda olacağı gibi bu olaylar dahilinde de vatandaşlarını asla yalnız bırakmayacağını dikkat çeken Mustafa Varank açıklamalarına şu sözleri de ekledi; son günlerde meydana gelen bu felaketler yaraların sarılması ve sonrasına negatif ortaya çıkacak olan etkilerini de en aza indirilmesi için bütün gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Salgın süreci boyunca vatandaşlarımıza ve kurumlarımıza vermiş olduğumuz destekleri de hepimiz biliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde ise Karadeniz bölgesinde meydana gelen bir sel felaketi yaşadık bu süreçte ise bütün kurumlarımız adına üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapacağız. Bakanlık ile alakalı atacağımız adımları da sizlerle paylaşmak istiyorum Düzce Rize ve Artvin illerimizde sel felaketinin den olumsuz şekilde etki görmüş olan esnafımız için KOSGEB aracılığı ile ilk yılı geri ödemesiz şekilde 3 yıl vadeli acil destek kredi imkanı sağlayacağız.

Herhangi bir teminat problemi yaşayan işletmelerimiz adına ise Kredi Garanti Fonu devreye sokulacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlgili Haber:

Taban faiz oranları ile beraber 10.000 TL ve 20.000TL arasında kredi çekme avantajı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku