Fikri Sağlar’dan Millet İttifakına Çekilme Çağrısı

Fikri Sağlar'dan Millet İttifakına Çekilme Çağrısı

0 57

Fikri Sağlar’dan Millet İttifakına Çekilme Çağrısı

Eski Kültür Bakanı olan Fikri Sağlar, Yargıtay açılışında ortaya çıkan o tabloyu, “Türkiye’nin artık ılımlı bir İslam devleti olduğunun açıklanması” şeklinde yorumlayarak Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı bileşenlerine TBMM’den çekilme ve sinei millete dönme çağrısı yaptı.

56 tane İslam ülkesi içinde tek laik ülke olan Türkiye’nin bugün itibariyle irticanın had safhaya ulaştığı, tarikatlar ve de cemaatlerin hilafeti yeniden getirmeye çalıştığı bir ülke haline geldiğini iddia eden Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar.

Fikri Sağlar’dan Millet İttifakına Çekilme Çağrısı

“Cumhiriyet Halk Partisi eğer Atatürk’ün partisiyse, genleri değişmemişse yapması gereken tek şey sinei millete dönmektir. Başka bir çıkış yolu yok. Demokratik yoldan bu iktidarı değiştirmenin tek ama tek yolu kesinlikle budur. Toplumun yüzde 73’ü laiklik ilkesine hiç dokunulmamasını istiyor. Laiklik olmadan da demokrasi de özgürce bir yaşam olmaz diyor. Yargı bağımsızlığı olmaz diyor. Yüzde 82’si ise yargıya güvenmiyor.

Böyle bir noktada ise sen hâlâ duruyorsan ve bunları çoğaltamıyorsan, oyları düşse bile eğer Recep Tayyip Erdoğan hâlâ birinciyse burada bir yanlış var. O yanlışı düzeltmek için de halkın arasına dönüp halktan yeniden icazet almak gerekiyor. Aksi halde de Türkiye bütün mal varlığıyla yanar. Adımız ve de ulusumuz yanar” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.