Galaxy Book Fold, Samsung’un Katlanabilir Ekranlı İlk Dizüstü Bilgisayarı Üretilebilir!

Samsung, katlanabilir telefonları Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 sayesinde son birkaç haftadır gündem oluyor. Samsung Galaxy Book Fold cihazına yapılan referanslar çevrimiçi olarak tespit edildiğinden bu durum değişebilir.

samsung
0

Bilgi, cihazın adıyla bir ekran görüntüsü paylaşan, Twitter’daki tanınmış sızdırıcı Ice Universe’den geliyor.  Adı Galaxy Book Fold 17, bu da 17 inçlik bir ekrana sahip olduğunu gösteriyor.  Resimde kullanılan yazı tipi, Samsung’un web sitesinde bulunana benzer, ancak bu metnin bulunduğu genel bir sayfa yok gibi görünüyor.

Ancak, bu bizi Samsung Display’in tam olarak böyle bir cihazla üretime geçeceği bu yılın Mayıs ayına geri götürüyor.  SID Display Week 2021 etkinliği sırasında şirket, OLED ekranların etkinleştirdiği bir dizi form faktörünü sergiledi.  Bu, tahmin ettiğiniz gibi, 17 inçlik katlanabilir bir dizüstü bilgisayarı içeriyordu. 17 inç, ekran açıldığında boyut olacaktır ve iki küçük ekrana katlanabilir.

Galaxy Book Fold’ da Farklı Yenilikler Olacak mı?

Samsung, dizüstü bilgisayarlar için ekran altı kamera gibi OLED ekranlarla diğer yenilikçi konseptleri de tanıttı.  Bu, ilk olarak Ocak ayında baştan sona alay konusu olmuştu, ancak bu teknolojiyi ilk olarak Samsung Galaxy Z Fold 3’te gördük.

samsung
samsung

 Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar nadir olsa da, Lenovo bunu ThinkPad X1 Fold ile denediği için şimdiye kadar gördüğümüz ilk dizüstü bilgisayar bunlar değil. Lakefield, Intel’in aynı pakette güçlü çekirdeklere ve verimli çekirdeklere sahip olma girişimiydi, ancak en iyi şekilde çalışmadı.  Ancak yaklaşmakta olan Intel Alder Lake işlemcileri bu konsepti çok daha iyi bir şekilde ele alıyor gibi görünüyor, bu yüzden umarım bu form faktörüne sahip daha fazla ve daha iyi cihazlar göreceğiz.

Ne yazık ki, gidecek fazla bir şeyimiz yok.  Samsung’un Galaxy Book Fold’u ne zaman duyuracağını ve ne zaman duyuracağını bekleyip görmemiz gerekecek.  Şirket, Galaxy Book Go ve Book Pro gibi harika Windows dizüstü bilgisayarlar yapıyor, bu nedenle daha yenilikçi cihazları da görmek ilginç olurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku