Garanti Bbva Bankası Kredi Almak İsteyenlere Müjde

0 235

Ülkemizde faaliyet gösteren Garanti BBVA bankası kredi ve kredi kartı borçları için erteleme mi getirdi. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü sebebiyle bankalar tek tek ve kredi kartı borcunu ertelemelerine başladı bile. Garanti BBVA ekonomiye destek amaçlı borç erteleyen bankalar arasında ne yaptı. Borç erteleme yapacak mı ?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü sebebiyle bankalar tek tek kredi ve kredi kartı borcunu ertelemelerine başladı. Peki borç erteleme yapan bankalar dışında Garanti Bankası ne yaptı borç ertelemeye başlayacak mı?

Garanti Bankası Kredi ve Kredi Kartı Borçlarında Ertelemeye Gidecek mi?

Garanti Bbva Bankası Kredi

Garanti Bankası BBVA dünyamızı etkisi altına alan covid-19 etkilerini azaltmak adına kredi ve kredi kartı borçlarını erteleme yapacağını duyurdu. Her iki kredi için farklı önlemler aldığını belirten Garanti Bankası BBVA vatandaşın ihtiyacına göre borç erteleme yapacağını duyurdu. Kredi borçları için 30 Haziran 2021 tarihine kadar erteleme uygulayacağına duyururken Kredi Kartları içinse 3 ay ekstre erteleme imkanı sağlayacağını Garanti Bankası internet sitesinden duyurdu.

Kredi Borçları İçin Erteleme Detayları Neler?

Garanti BBVA bankası kredi müşterilerin ihtiyacına göre kredi borçlarından anapara, faiz ve taksit ödemeleri hiç bir ek koşul gerekmeksizin 30 Haziran 2021 tarihine kadar erteleme sağlayacaktır.

Ticari krediler için mevcut anapara ödemeleri 6 ay kadar uzatılacağı ve sonrasına göre firmaların nakit akışlarına yeniden yapılandırma getirilerek taksitlendirilecek.

KOBİ’ ler ve mikro ölçekli işletmeler için finansal yükümlülüklerini karşılıya bilmeleri için ihtiyaç durumunda proaktif limit çalışmaları desteklenecektir.

KOBİ ‘ lere destek adı amacıyla tedarikçi finansman limitinde esneklik gösterilecektir.

Bireysel tüketiciler için kredi kullanan müşteriler için kredi ve ek hesap ödemeleri 6 aylık süre ile erteleneceği, kredi kartı ödemelerinde ise esneklik sağlayacağı tanınacak.

Kredi kullanan müşteriler ihtiyaç, konut, taşıt ve işyeri faizlerinin değişiminde etkilenme yaşamadan 6 aya kadar taksit erteleme imkanından faydalanacaktır. Ayrıca 12 aya kadar vade uzatma imkanı da tanınacaktır.

Kredi Borçları için Erteleme Uygulanacak Mı?

Garanti Bankası BBVA Covid-19 salgını nedeniyle bir çok bankanın kredi kartı borcu erteleme işleminden sonra Garanti BBVA bankası kredi kartı kullanan müşterilerini unutmadı ve kredi kartı borcunda erteleme sağlayacaktır. Covid-19 salgını nedeniyle etkilenen sektörlerde başta olmak üzere ekonomik destek ihtiyacı duyan tüm kurumlara yardım edileceğini duyurdu. Talep eden müşterilere kredi kartında 3 ay ekstre erteleme imkanı sunacağını duyuruldular. Bunun yanı sıra kredi kartı ekstre erteleme işlemi için asgari tutar ödeme zorunluluğunu da bulundurmayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.