Gözler Meclisten Gelen Habere Çevrildi! Emekli Maaşı İçin Flaş Açıklamalar!

0

Emeklilik tazminatı ve emekli maaşı için meclisten son dakika flaş bir karar alındı. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı meclisten gelecek haberdeydi. Emeklilik tazminatı ve emekli maaşları ile ilgili flaş bir gelişme yaşandığı belirtiliyor.

Maaş ve tazminatlar için baz alınan 3600 ek gösterge detayı iki konuda da büyük bir artış yaşanacağını gösteriyor. Sosyal Güvenlik Merkezi Bakanı Vedat Bilgin geride kalan dönemle birlikte altıncı dönem için yeni sözleşmenin imzalandığını belirten bir açıklamada bulundu. 2022 yılı itibariyle memur ve memur emeklilerini kapsayan zam oranlarının belirli oranlarda artışa gideceğini ifade ediyor. Yaşanan bu son dakika gelişmesi ile birlikte emekliler rahat bir nefes alacak.

3600 Ek Gösterge ve Memur Maaşı Zamları

Emeklilik tazminatı ve emeklilikte baz alınan 3600 ek göstergenin maaşları önemli ölçüde etkileyeceği iddia ediliyor. 2022 yılının başladığı dönemlerde enflasyon rakamlarında yaşanacak olan değişiklikle birlikte zamlı oranlarda netlik kazanacak.

Yüzdelik dilimde yapılacak olan zamlı maaşlar belirlendi. Bu durumla birlikte yeni senede zamlarda yapılmış oldu. Yaşanan bu gelişmeyi bir açıklama ile paylaşan Vedat  Bilgin zam oranları ile ilgili de bilgi aktardı. Zamlı maaşların ikinci 6 aylık dönemde hesaplara yatırılacağı belirtildi.

Memurlara Güzel Haber

Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin milyonlarca memur ve emeklilerin beklediği haberi açıklama ile vermiş oldu. 3600 ek gösterge hakkında da açıklamalar yapan Bilgin zamların yapılmış olduğunu paylaştı. Memur ve emeklilerin uzun bir süredir bekledikleri zam haberini Bakan Bilgin açıkladı.

2022 yılında memur ve emekliler zamlı maaşlarını almış olacak. 3600 ek gösterge ile bağlı olan maaş, ikramiye ve tazminatlarda bu detayla birlikte zamlı olacak. Bakan Vedat Demir bu açıklama ile emeklileri sevindirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku