Gripin solisti Birol Namoğlu Covid 19 İle İlgili Çarpıcı Açıklama

0

‘ psikolojisini bozuyor insanın’

Sevilen müzik grubu Gripin’ in solisti müzisyen Birol Namoğlu Bi’ Başka’ da İrem Erbaş’ın misafiriydi. Korona virüsü geçiren şarkıcı, hastalık sürecinden söz edip yakın zamanda sevenleriyle buluşacak yeni şarkı bestelediğini duyurdu.

Birkan Namoğlu

Gripin’ in solisti Birol Namoğlu, İrem Erbaş’ ın youtube kanalında Bi’ Başka programına konuk olup grup olarak müzik yapmanın bir delilik olduğunu belirtti.

Birol Namoğlu, Müzik hayatına atılmak istediğinden ailesiyle ters düştüğünü söyleyerek “ Çocuğum müzik harika bir şey fakat yaşamın sunduğu gerçekler var’ derlerdi. Doğru söylüyorlar. 86 milyon ülkede kaç vatandaş bu meslekle hayatına devam ediyor? Benimde ileri bir zamanda evladım olursa müzik işiyle uğraşmak isterse bende kuşku ile bakarım” dedi.

 

Nasıl bir hayatınız var? Pandemi sürecini nasıl geçirdiniz?

Bir yandan müzik yapmaya diğer yandan aklımı kaybetmemeye özen gösteriyorum. Aydilge ile beraber parmak izlerin adlı bir parçaya düet yaptık. Gripin’ in hazırlıkları son gaz devam ediyor. Yeni şarkılarımız olacak. Karımla beraber yaptığımız bir televizyon programı var. Tempolu bir şekilde uğraşıyoruz. Sağlığımıza da özen göstermeye dikkat ediyoruz. Ama ne kadar dikkatli olsam da korona virüse yakalandım ama çok şükür atlattım.

 

İNSANIN PSİKOLOJİSİNİ BOZUYOR!

Koronaya yakalandığınız süreci nasıl atlattınız?

Allah’ a şükürler olsun ki çok kötü geçirmedim. Ne çok ağır ne de çok sessiz. Ama psikolojik olarak yıprandım. İnşallah virüs bulaşan kişiler hemen eski sağlığına döner.

 

Sosyal medyanızdan gelen en kötü ve en berbat yorum neydi?

Aşırı saçma sapan yorumlar geliyor. Teşekkür ederim bizim dinleyicilerimizden daima pozitif yönde motive ediyorlar ya da eleştiride bulunurken en doğru kelimeyi arayıp buluyorlar. Fakat bazen futbolla ilgili garip yorumlar geliyor. Galatasaraylıyım. Şarkı grubumuzun da çoğunluğu aynı takımı tutuyor. Bu konu ile ilgili bazen berbat yorumlar alıyoruz. Ama bu bir kardeşlik oyunu tadına bakın.

 

Bu yaşınıza kadar en büyük hatanız neydi?

Hata yapmaktan çekinmek. Bazen önümüze gelen fırsatları tepiyoruz. Bazen insanın hata yapması da lazımmış.

“GRUP MÜZİĞİ YAPMAK TAM BİR DELİLİK”

Yaptığınız en büyük delilik nedir?

Grupla beraber müzik yapmak 🙂 Ne maddi ne de manevi anlamda hiç kolay olan bir şey değil. Ama bu deliliğin hazzı, vermiş olduğu keyif ve o sahnede olmanın güzelliği de hiçbir şeyle mukayese edilemez.

Paranızı en fazla neye harcarsınız?

Karımla en severek yaptığımız şey yolculuk yapmak. Yeni yerler keşfetmek. Ben Şanslı bir insanım. Gripin grubu ile konser turnelerinde 5 adet kıta gezip görebildim. Yolculuğa çok para harcarız.

İlişki sürecinde en beğenmediğiniz yanınız nedir?

Bunu karıma sormak gerek. Bu Pandemi zamanında çok fazla bir süre baş başa hiç kimseyi görmeden hayatımıza devam ettik. Bu zamanda bazı özellikler artarak kocaman oluyor. “ Şöyle yaptın mı, Buna özen gösterdin mi?” gibi saçma sapan tartışmalar ve kontrolcü davranma deliliği oluyor. Ama bu her ikimizde de oluyor.

Tanışmak için can atıp tanışınca keşke tanışmasaydım dediğiniz biri oldu mu?

Tabi ki oldu nasıl olmasın? Ama hayal kırıklığı fazla kaçar buna. Benim yaşam felsefeme ve görüşlerime uymuyordur. Düşünmemek lazım bunları, sonuçta kusursuz kimse yoktur.

 

En güçlü ve en aciz yönünüz nedir?

Hayattan keyif almak mutlu ediyor. Mutlu yaşamaya çalışıyorum. Bu da bana her zaman güç kaynağı oluyor. Mücadele etmemi sağlıyor. En aciz yönümde birine kolay inanmam olmalı

“EVLADIM MÜZİK İŞİYLE UĞRAŞMAK İSTERSE KUŞKULANIRIM”

Ergenken ailenizle kavga ettiğiniz en saçma konu nedir?

Çok fazla kavga etmezdik tek bir konuda ters düşerdik oda müzikti. Benim mühendislik diplomam var. İşletme üzerine yüksek lisans yaptım. Çok değişik bir alanda yol alıyorum. Anne- babam da bana “Evladım tabi ki müzik çok güzel iş ama yaşamın sunduğu gerçekler var” derlerdi. Doğru söylüyorlar. 86 Milyonluk ülkede kaç kişi müzikle uğraşıp hayatını devam ettiriyor ki? Ama ben bu konuda aileme çok ısrar ettim. Müzikten hoşlanıyordum, bu yolda yürüdüm. Çok azim ettim başardım. Benim de ileride yavrum olursa müzik alanında çalışmak isterse kuşkulanırım.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku