Gürkan Uygun’ un Yıllar Öncesi Halini Görenler Gözlerine İnanamadı

Kurtlar Vadisinin sevilen yüzü Gürkan Uygun (Memati) karakterinde bulunan oyuncusu idi.

0 72

Kurtlar Vadisinin sevilen yüzü Gürkan Uygun (Memati) karakterinde bulunan oyuncusu idi. Dizinin oyuncusunun önceki zamanlarda yer aldığı klip görüntüleri gündeme bomba gibi düştü. Zaman içerisinde yaşadığı fiziki değişiklik ile ünlü oyuncunun sosyal medyada dolaşan görüntüleri sosyal medyayı salladı.

Gürkan Uygun yer aldığı projeler ile hayatı en çok merak edilen oyunculardan bir tanesi. Ünlü oyuncunun sanatçı Yıldız Tilbe’ nin ‘’Vazgeçtim’’ adlı klipinde yer aldığı görülüyor. Oyuncunun adı en çok Kurtlar Vadisi’ nde duyulduğundan ve karakter olarak oradaki rolü çok beğenildiğinde dolayı ismi sık sık Kurtlar Vadisi dizisi ile anılıyor lakin Gürkan Uygun başka projelerde de ekranlarımızda yerini almıştır.

Gürkan Uygun yeni projelerle ekranlarda

Teşkilat dizisi ile ekranlarımızda gördüğümüz ünlü oyuncu dizide MİT aleyhine faaliyetlerde bulunan Yıldırım karakterini oynayacağı söyleniyor. Dizide yer alan karakter de Uygun’ un önceden rol aldığı dizilere benzer karakterler olmakta. Teşkilat dizisinde bir diğer sürpriz isimde bir zamanlar Uygun ile aynı dizide rol alan Hakan Boyav olmakta. Boyav Kurtlar Vadisi’ nden de hatırlayacağımız üzere sevilen ve takip edilen bir oyuncu.

Gürkan Uygun kimdir

47 yaşında olan ünlü oyuncu bir çok dizi, film ve tiyatro alanlarında projelerde yer almıştır. Gürcü kökenli olan ünlü oyuncunun eşinin adı Şebnem Ceylan olmakta. Gürcü asıllı olan oyuncu başlangıçta amatör olarak oyunculuğa başlamıştı. Dormen Tiyatrosu’ndan eğitim alan ünlü oyuncu 1994 yılında ilk olarak televizyon projesinde yer almıştır. Ünlü oyuncunun rol adlığı tiyatro oyunlarından bahsedecek olursak; Zafer Madalyası, Yukarıda Biri mi Var, Komik Para, Arapsaçı ve Muhteşem İkili gibi sahne oyunlarında yer almıştır.

Gürkan Uygun
Gürkan Uygun

Dizi olarak da ünlü oyuncunun yer aldığı 25 tane dizi bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını sıralayacak olursak; Muhteşem Yüzyıl, Yılan Hikayesi, Yedi Numara, Kaygısızlar, Kurtlar Vadisi ve serileri, Bu Şehir Arkandan Gelecek gibi önemli TV dizi projelerinde yer almıştır. 18 tane de ünlü oyuncunun yer aldığı sinema filmi bulunmakta. Ayrıca Afife Jale belgeselinde de Uygun’ u izlemiştik.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Yasak Elma’ daki Yasak Aşk Olay Oldu adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.