Gurme Sucuk’ ta Domuz Eti Şoku-İşte Detaylar

Gurme sucuklar toplandı imha edildi. Ülkemizde marketlerde satılan sucuklara ilişkin ortaya çıkan iddialar kan dondurdu.

0

Ülkemizde marketlerde satılan sucuklara ilişkin ortaya çıkan iddialar kan dondurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen denetim de laboratuvar sonuçları açıklanırken merak edilen en önemli alandan bir tanesi de et ürünleri oldu. Özellikle de ülkemizde satılan gurme başlığı altındaki sucuklar ve benzeri gurme gıdalar bu alanda ayrıca önemli. Sofralarımızda yer verdiğiniz sucuklarda yapılan incelemeler sonucunda domuz eti kullanıldığı iddia ediliyor. Ulusal gazetelerdeki ilanlarda da mağduriyetliğe dair açıklamalar yapıldığı söyleniyor.

Gurme sucuklar toplandı imha edildi

Marketlerin bir çoğunda satışa açık olan gurme markalı ürünlerde geçtiğimiz yıllarda da anı şekilde domuz etinin karıştırıldığı açıklanmıştı. Bu süreç sonrasında satışı devam ettirilen markanın herhangi bir çekilme ve yasaklanma olmaması ise akıllarda soru işareti bıraktı. Personel kaynakları tarafından yapılan açıklama sonucunda geçen yıl satışa sunulan gurme sucuklar toplanarak imha edildiği açıklanmıştı. Ayrıca bu alanda hizmet veren personellerinde işlerine son verilmişti. Şimdilerde bu alanda herhangi bir açıklama yapılmadı. Bir diğer düşünce de markanın isim değişikliğine gidip farklı isimle aynı ürünü piyasaya sürdüğü yönünde. Gözler bu yıl için yapılacak değerlendirmelerde.

Yasal süreç devam ediyor

22 yıldır bu gibi bir durumla karşılaşmadığını söyleyen firma sahibi markasının helal sertifikası bile bulunduğunu ancak son yıllarda yaşanan skandallar ile ilk kez karşı karşıya geldiklerini söyledi. Daha önceki denetimlerde karşılaşmadıkları bir durum olduğunu söyleyen Gurme Sucuk sahibinin 350 tane çalışanı bulunuyor. Marka ayrıca en büyük et üreticiler grubunda yer almakta. Kuruluş yılı 1998 olan markada bugüne kadar herhangi bir analiz sonucu domuz etine rastlanmadığı görünüyor. Domuz eti çıkan 3 partinin imha edildiğini söyleyen yönetici bu durumun Real time PCR kaynaklı olduğunu öne sürdü.

Gurme sucuk
Gurme sucuk

DNA bulaşıcı kontaminasyon sonucu böyle bir durumla karşılaştıklarını söyleyen yönetici ürünlerinde domuz etinin kullanıldığını inkar etmiştir. Ayrıca ürünlerin sahadan toplandığını söyleyen yönetici her bir ürünün üzerinden yapılan analiz sonucunda hiçbir üründe kontaminasyona rastlanmadığının da altını çizdi. Konu ile ilgili hukuki sürece başvurduklarını söyleyen Gurme grubu toplumun sağlığını ve dini değerleri gözeterek üretim yaptıklarını dile getirdi.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Binance Üzerindeki Tüm Kripto Paralara El Konuluyor! adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku