Halkbank Hesabı Olanlar Dikkat! Listede İsmi Bulunanlar Parasını Bankadan Alabilir!

Halkbank Hesabı Olanlar Dikkat!

0 321

Halkbank hesabı olanlar ile ilgili oldukça önemli bir açıklama yapıldı. Halkbankası sunmuş olduğu listede bilgileriniz bulunuyor ise Halkbank müşterileri için önemli bir uyarı yaptı. Kamu bankalarından biri olan Halkbank yapmış olduğu açıklamasına göre birçok vatandaşın parasını hesaplarında unutmuş olabilecekleri düşüncesiyle zaman aşımı listesi yayınladı. Listede adı soyadı bulunanlar şubeye başvuru yapması gerekiyor. Şubeye gitmenize gerek bulunmaktadır.

Halkbank Hesabı Olanlar Dikkat!

Yapılan açıklama sonrasında Halkbank tarafından açıklanan listede adı soyadı bulunan müşterilerin zamanaşımı tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye giderek kimlik belgeleri ile birlikte başvuru yapmaları gerekiyor. Listede açıklanan tarihe kadar başvurmaları halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayan yatırım hesap bakiyeleri yatırımcı tazmin merkezine aktarılacaktır.

Mutlaka Kontrol Edin

Halkbank’ın yapmış olduğu açıklama şu şekildedir 12.06.2012 tarihi itibariyle 6362 sayılı sermaye piyasaları kanunun 83. maddesinin 4. bölümünde yatırım hizmetleri ve faaliyetleri ile alakalı her türlü alacak, emanet, hesap sahibinin yaptığı işlemler son talepler ve herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimatlar kapsama alınmakla birlikte 10 yıl içerisinde talep ve tahsil edilememesi halinde yatırımcı tazmin merkezine gelir olarak kaydedilmektedir. Halkbank hesabı olanlar paralarını unutmaları durumunda belli bir zaman sonra bakiye siliniyor.

Halkbank hesabı olanlar

Halkbank hesabı olanlar ; Listede ismi bulunan müşterilerin zamanaşımı tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Sizlerin de Halkbank üzerinde bulunan yatırımlarınız, birikimleriniz, kullanmış olduğunuz bir hesabınız bulunuyor ise hesabınızın olduğu Halkbank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Halkbank tarafından duyurulan bu bilgi hakkında daha detaylı bilgi almak için Halkbank’ın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.