Haluk Levent’ten Acun Ilıcalı paylaşımı

Haluk Levent’ten Acun Ilıcalı paylaşımı

0 831

Haluk Levent’ten Acun Ilıcalı paylaşımı

10 gündür hala devam eden orman yangınlarının söndürme çalışmaları sürerken Ahbap Derneği’nin kurucusu olan ve Ünlü şarkıcı Haluk Levent, Acun Ilıcalı’nın yangın bölgesine yapmış olduğu yardıma sosyal medya hesabından açıkladı.

Türkiye’de devam eden orman yangınlarının 28 temmuz’dan bu zamana kadar 197 tane orman yangını çıkarken 17 ormanı hala söndürmeye çalışmaları devam etmekte. Yangın söndürme çalışmalarına ise toplamda 16 uçak 56 helikopter ve 850 arazöz çalışmakta. Ülkemizde son günlerde meydana gelen orman yangınları nedeni ile ilk gününden bugüne kadar bölge adına destek çalışmalarına son sürat sürdüren Ahbap Derneği’nin kurucusu olan Haluk Levent, televizyoncu Acun Ilıcalı’nın yangın bölgesine vermiş olduğu desteğine sosyal medya hesabından paylaştı. Aynı zamanda orman yangınlarının başladığı günden bu güne kadar yardım toplamaya devam eden Haluk Levent geçtiğimiz günlerde ise yangınlara havadan müdahale yapılması adına helikopter kiraladıklarını söyledi.

Yangının başından beri iletişim halindeyiz

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Ahbap Derneği’nin kurucusu Haluk Levent, “yangının başından beri Acun Ilıcalı ile iletişim halindeyiz ve yangın sonrasında yeniden yapılandırmaya sokulacak olan evlerin durumu için ise bir fikir birliğine ulaştık Ahbaplar liste yapacağı 100 aileye toplamda 5 milyon TL’lik ful eşya desteği sağlayacak. Güzel Adam teşekkürler” ifadelerine yer verdi. Acun Ilıcalı’nın ise bu süreç boyunca sessizliğini koruması ise sosyal medya kullanılır tarafından “Acun nerede? “ sorularına hedef olmuştu.

Ahbap Derneği

Haluk Levent’in öncülüğü doğrultusunda kurulmuş olan Ahbap Derneği’nin asıl amacı ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ayni ve nakdi şekilde yardım olmak üzere her türlü yardım desteğinde bulunmak ve toplumda yardımlaşma ve dayanışma bilincini daha fazla güçlenmesini sağlamak iyi insan ve iyi toplum amacına hizmet etmek adına işbirliği modelleri ile beraber projelerle çağdaş ve sürdürülebilir bir yaşam yardımlaşma ve dayanışma ağlarını meydana getirmek üzere yerel kültürün korunmasını sağlayarak günümüz teknolojik olanakları ile beraber gelişmesine ve geleceğe yön vermesine yönelik olarak kurulmuş insani bir yardım derneğidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.