Hayrünnisa Gül İyi Partiye Katılıyor!

Hayrünnisa Gül İyi Partiye Katılıyor!

0 943

Hayrünnisa Gül İyi Partiye Katılıyor!

İYİ Parti lideri olan Meral Akşener’in, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için yaptığı “İstanbul’un ikinci fatihi” benzetmesinden sonra aynı partiden Cihan Paçacı’dan bir açıklama geldi.

Sonra Cumhiriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “tekil siyaset” konusunda değerlendirme yapınca siyasi kulisler, “Millet İttifakı dağılıyor mu” sorusunun yanıtına büyük dikkat kesildi. Ellerini ovuşturarak bekleyenleri üzecek, ancak şunu da söyleyebiliriz; “dağılma olasılığı” yok gibi.

İYİ Parti’den bir görevli, “Başarılı olmuş bir ittifak var ortada. Tamam, bizim gönlümüzden geçtiği kadar belediyemiz yok ancak AK Parti’nin elinden belediyelerin alındığını unutmamak lazım. Bazı kesimlerin istediği, beklediği gibi bir güven sorunu da yok” diyor.

Millet İttifakı’nın iki büyük ortağının bu kurmayları, ayrılığın sorumluluğunu üstlenmenin ve de seçmene hesap vermenin kolay olmayacağını bilecek kadar da deneyimli. Başarılı olmuş bir ittifakın dağıtılmasının sorumluluğu siyaseten daha ağır olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.