Herkese 30 Bin Dolarlık Bedava Bitcoin! El Salvador’dan Tüm Dikkatleri Üzerine Çeken Bitcoin Kararı!

Herkese 30 Bin Dolarlık Bedava Bitcoin!

0 91

Herkese 30 Bin Dolarlık Bedava Bitcoin; El Salvador oldukça önemli bir karar alarak ülkesindeki yetişkin vatandaşlarına otuz dolarlık bir bitcoin verilmesinde karar kıldı. El Salvador aynı zamanda da bitcoini resmi para birimi olarak benimseyen ilk ülkedir. Orta ABD ülkesi olan El Salvador, geride bırakılan günlerde bir hayli konuşulan bir karar aldı.

Ve Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ederek insanların dikkatlerini üzerinde topladı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, maaşlarını Bitcoin ile ödemek için canla başla çalışarak 3 Bitcoin karşılığında oturma izni vermeye başladı ve yeni bir karara imza attı.

Yetişkin Vatandaşlara 30 Bitcoin Verileceği Söylendi

Herkese 30 Bin Dolarlık Bedava Bitcoin

Devlet tarafından oluşturulan bir yazılım ekibi tarafından geliştirilen bu formatta, Bitcoin cüzdanını indiren her yetişkin vatandaş Bitcoin’lerini alabilme imkânı bulabilecektir. Hükümet, miktar çok küçük olmasına rağmen vatandaşlarının Bitcoin’e alışması için böyle bir karar vermiş olduğu izlenimi yaratmıştır. Yahoo Finance’ten Zack Guzman, El Salvador’un 30 dolarlık bitcoin dağıtma kararını değerlendirdiğini belirtti.

Herkese 30 Bin Dolarlık Bedava Bitcoin

Ayrıca, böyle bir dağıtım için ülkenin herkese yetecek kadar bitcoin alması gerektiğini ve maliyetin 200 milyon dolara kadar çıkabileceğini belirtti. Bu durum Bitcoin piyasasını olumlu etkileyebilir. Bitcoin blockchain teknolojisi üzerine kuruludur. Şifreli işlem takibi sağlayan dağıtık bir veritabanıdır. Bitcoin birçok kişi ve kuruluşun gözünde bir nevi Yatırım aracı olarak konumlanmıştır.

Bitcoin’in Sağladığı Avantajlar

Bitcoin herhangi bir merkeze bağlı konumda bulunmayan bir kripto para birimidir. Bitcoin kullanırken risk faktörü de bulunur ancak bunun beraberinde birçok avantaja da sahiptir. Enflasyon ve çökme ihtimalinin düşük düzeylerde olması, kolay, güvenilir ve iz sürülemez bir konumda bulunması sağladığı esas avantajlardandır.  Herkese 30 Bin Dolarlık Bedava Bitcoin.

Para transferlerinin alışılmış metotlara kıyasla daha güvenilir, daha hesaplı ve daha hızlı olması Bitcoin’in sağlamış olduğu önemli bir kolaylıktır. Bunun yanında yapılan işlemlerin ve hesap bakiyesinin herhangi bir şahıs ya da devlet ve banka tarafından öğrenilememesi ve kontrol altına alınamaması da kişileri oldukça avantajlı konuma götürür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.