Hibe yardım başvurusu! 3 ve 5 bin lira başvuru koşulları

0 219

Hibe yardım başvuru ekranı! 3 bin ve 5 bin lira başvuru koşulları açıklandı

Hibe yardım paketi ile gelir kaybı olanlar 3 bin lira ve 5 bin lira yardım verecek olan Ticaret Bakanlığı, başvuru ayrıntıları hakkında bilgi verdi.  5 bin lira destekten Faydalanacak firmalar ve 3 bin lira destekten Faydalanacak işletmeler hakkında NACE kodu ile bilgi sunan bakanlık, başvuru işleminin de 25 Mayıs tarihinde olacağını duyurdu. Bu durumda esnaf hibe yardım başvurusu nereden ve nasıl olur? Şimdi ise, 3 bin ve 5 bin lira yardım başvurusu ve şartları hakkında ayrıntılı bilgiler

HİBE YARDIM BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR

Ticaret Bakanlığı’nın internet sayfasından da  bize  destek koşullarına ilişkin bilgi verildi. Buna rağmen, hibe desteği, ilk seferde ödenmek zorunluluğu, ekonomik faaliyet durumları bakanlık yönünden belirlenen birinci grup için 5 bin TL  ve ikinci grup için 3 bin TL olarak belirtildi.

Kimler Başvurabilir?

hibe yardım

Bu durumda, 5 bin TL ile yardım yapılacak  birinci grupta içlerinde kayak pistlerinin çalıştırılmasına, sirkler ve gösteri sanatları, nikah ile düğün salonu işletmecileri, kaplıca ve masaj merkezleri, sinema filmi salonları, spor ile eğlence sonuçlu spor hizmetleri ile  plaj alanlarının işletilmesi, eğlence yerleri, öğrenci ve işçi yurtları, otelleri, kara yolu şehir içi ve şehirler arası havaalanı servisleri ve yolcu taşımacılığı, kantinler, kırtasiye ürünlerinin elden ticareti, internet kafelerin faaliyetleri ve şehir içi personel ile okul taşıtları çay ocakları, kıraathaneler, kahvehaneler, kafeler gibi yerlerin bulunduğu 35 ekonomik faaliyet yer almakta.

.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.