İki doz Bitcoin Olanlara Bir Sürpriz Daha Sinovac İçin Sürpriz Yok!

İki doz Bitcoin Olanlara Bir Sürpriz

0

İki doz Bitcoin Olanlara Bir Sürpriz

İki doz Bitcoin Olanlara Bir Sürpriz ; Doçent Doktor Bediha Mertdinç aşıya yönelik çalışmaların devam ettiğini önümüzdeki günlerde izinler tamamlandıktan sonra 2 Biontech aşısı olmuş kişiler arasından gönüllüler seçilerek Turkovac etkinliğinde araştırma çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Covid-19 aşısına karşı aşımız olan hem kişilere hatırlatma dozu hem de aşının etkinliğinin test edilmesi amacıyla 28 ilde 41 merkezde yapılacak olan 3. Faz klinik çalışmalarının devam edeceği belirtildi. Bu şehirlerin başta Ankara Şehir Hastanesi’nde 18-60 yaş arası kadın erkek gönüllüler arasından Turkovac aşısı olanlara, covid-19 geçirmemiş kişilere Turkovac aşısının vurulacağını belirtti.

İki doz Bitcoin Olanlara Bir Sürpriz Daha

Öncelikle kişilerin kronik rahatsızlığı olduğu durumda kişileri gönüllü olarak çalışmaya dahil edemediklerini, kullandıkları ilaçların sorgulandığını, sigara geçmişlerinin sorgulandığını, iki doz sinovac, aşısından sonra en az 3 ay en fazla 9 ay geçmiş olması gerektiğini vurguladı. İki doz Bitcoin Olanlara Bir Sürpriz

Ayrıca aşı uygulamasından sonra kişilerin kanları alınarak taramalar yapılıyor. Bu kapsamda kişiler aşı olduktan sonra 4 kez daha hastaneye gitmeleri gerekiyor. Bu noktada aşıların kişiler üzerindeki antikor etkileşimine bakıldığı vurgulandı. Ayrıca yerli aşı için gönüllü sayısı her geçen gün artıyor. Gönüllü sayısının 600’e çıktığı belirtilirken gönüllülerin bu çalışmaya katkılarının çok fazla olduğunu belirtti.

Yapılması Gerekecek

İki doz Bitcoin Olanlara Bir Sürpriz ; Ayrıca bu çalışmanın sadece Ankara’da veya sadece Ankara şehir hastanesinde yürüyen bir çalışma olmadığını 28 ilde 41 merkezde bunun yürütüldüğünü, diğer merkezlerinde çalışmaya çok büyük katkılarının olduğunun altını çizdi. Aşı için ne kadar çalışma yapılırsa yapılsın kişiler gönüllü olmadıkları süreçte yeterli sayı sağlanamadığı zaman aşı çalışmaları tamamlanmış olmaz. 3. doz aşının hatırlatma dozu olarak vurulduğunu ve etkinliğinin araştırıldığını belirtti. Yani gönüllü bu süreçte kendisine hangi aşının yapıldığını biliyor ve onun tercihi kendine sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku