Instagram, Yaşlarını Doğrulamayan Kullanıcıları Kilitlemeye Başlayacak!

Instagram Salı günü yaptığı açıklamada, doğum tarihlerini girmezlerse kullanıcıları uygulamanın dışında tutacağını, bir sosyal medya şirketinden yapılan ve hükümet incelemesini artırmaktan endişe duyan son değişikliği, özellikle çocuklara yönelik yeni veri koruma kurallarını ve katı yeni veri koruma kurallarını söyledi.

instagram
0

Doğum tarihlerini girmemişlerse, kullanıcılardan uygulamayı açana kadar her açtıklarında bu soru sorulacak ve birkaç kez girmedikten sonra, nihayet sağlayana kadar dondurulacaklar.

Değişiklik, geçen yıl yürürlüğe giren İngiltere veri gizliliği kurallarına uymak için son tarihten iki gün önce geliyor ve bu da şirketlere uymadıkları için küresel gelirlerinin %4’ünü cezalandırabilir.

Bloomberg, Instagram’ın 2019’da 20 milyar dolar gelir elde ettiğini ve Facebook’un toplam gelirinin dörtte birini temsil ettiğini bildirdi.

 Instagram, TikTok ve YouTube son aylarda, şirketlerin doğrudan mesaj almayı seçmelerini sağlamak ve geceleri push bildirimlerini sona erdirmek de dahil olmak üzere çocuklar için yeni gizlilik ve esenlik korumaları getirdi; çünkü şirketler, şirketlerin kötü durumda olduğunu söyleyen yasa koyucular tarafından baskı altına alındı.  yeterince yapmıyor.

instagram
instagram

Mart ayında Instagram, çocuklar kendilerini takip etmezlerse yetişkinlerin çocuklara mesaj göndermesine izin vermeyi durdurdu ve Temmuz ayında 16 yaşın altındaki çocukların hesaplarını özel olarak ayarladılar, ancak çocuklar isterlerse hesapları herkese açık olarak görüntüleyebilirler.

Hükümetin 2 Eylül’den itibaren uygulayacağı İngiltere’nin Yaşına Uygun Tasarım Yasası, şirketlerin uygulamaları çocuklar için en katı gizlilik ayarlarında önceden ayarlamasını gerektiriyor, çocukları daha izin verici ayarlar seçmeye “dürtmeye” çalışmalarını yasaklıyor ve yapmamalarını emrediyor.  neden gerekli olduğunu gösteremedikleri sürece çocukların verilerini ifşa edin.  Ayrıca uygulamaları, pasaportlar gibi resmi kimlik bilgilerine “bağlayarak” yapay zeka ile çocukların yaşlarını doğrulamaya teşvik ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku