iPhone 13’ün Görüntüleri Sızdırıldı! İşte Cihazın Tüm Özellikleri…

iPhone 13'ün Görüntüleri Sızdırıldı

0

iPhone 13’ün Görüntüleri Sızdırıldı! İşte Cihazın Tüm Özellikleri…

Apple’ın Eylül ayında tanıtımını yapacağı iPhone 13 serisi hakkında akıllarda ki karışıklığı sonlandıracak bir sızıntı meydana oldu. Bir web sitesinde paylaşılan iPhone 13 serisine ait telefon kılıfları yeni telefonun kamera çentiği hakkında ki tüm iddialara son noktayı koydu.

iPhone 13’ler için tasarlanan yeni telefon kılıfları, ön kamera çektiği ve arka kamera yerleşiminin ne kadar alan kapladığını açık etti. Yeni kılıfların ortaya koyduğu bu değişimlerden en dikkat çekeni ise, Apple’ın 2017 yılından beri hiç değiştirmediği çentiğin yaklaşık yüzde 25 oranında küçülmesi oldu. Arka kamera tasarımının ise genel anlamda  büyüdüğü ve kasanın da genişlediği gözlemlendi.

iPhone 13’le Birlikte Eski Özellikler Geri Geliyor…

Yeni sızan bu fotoğraflar sayesinde iPhone 13’ün çentiğine dair büyük tartışmaların son bulduğunu söyleyelim. Görünüşe göre Apple, ilk kez 2017’de iPhone X için kullandığı ve bu zamana kadar hiç değiştirmediği çentik tasarımda değişikliğe gidiyor.

Yeni telefon kılıfından gördüğümüz üzere ön kamera çentiği yüzde 25 oranında küçültülmüş. Geçtiğimiz zamanlarda bir Bloomberg muhabiri, ekran altı kamerayı ön plana çıkarmak isteyen Apple’ın ekran altı Touch ID özelliğini bu sene es geçeceğini söylemişti. Lakin ekran altı ön kamera ihtimali ortadan kalkmış olduğuna göre hala ekran altı Touch ID’yi yeni iPhone’larda görme ihtimalimiz çok yüksek.

iPhone 13’le Birlikte Daha Büyük Kameralar…

Tüm bunların yanısıra görüyoruz ki arka kamera tasarımı, çentiğin aksine gözle görülür derecede büyük bir genişletmeye gitmiş. Son serinin Pro Max modelinde ise köşeden köşeye uzunluğu 3,98 cm uzunluğunda olan arka kamera modülünün bu sene ki tasarim uzunluğu, 4,5 cm. Pro ve bu sene sona erecek olan Mini versiyonlarında ise 3,71 cm uzunluğundan 3,9 cm uzunluğuna çıkartılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku