İŞKUR Sevindiren Haberi Verdi! En Az İlk Okul Mezunu Olanlar Hastanelerde İşe Başlayacak

İŞKUR Sevindiren Haberi Verdi

0

İŞKUR Sevindiren Haberi Verdi

İŞKUR Sevindiren Haberi Verdi ; İşe yerleştirme alanında faaliyetlerine hız kesmeden devam eden İŞKUR’dan binlerce işsiz vatandaşlara iyi haber geldi. En az ilkokul mezunu olmak şartıyla güvenlik görevlisi, sağlık personeli, ebe, temizlik görevlisi ve ambulans şoförü alımı gerçekleşeceğinin haberi vatandaşları sevindirdi. İŞKUR’a kayıtlı vatandaşların başvuruda bulunabileceği pozisyonlar için en az eğitim seviyesi ise ilk okuldur.

İŞKUR Hizmetlerine Nasıl Başvurulur?

İŞKUR’un hizmetlerinden kayıtlı olan her vatandaş yararlanabiliyor. İhtiyaca göre yenilenen iş ilanlarına İŞKUR web sitesi üzerinden ya da İŞKUR’un hizmet verdiği herhangi bir ilçe bürosundan başvurmak mümkündür. Ekim ayının yarısında olduğumuz şu günlerde kurumların personel ihtiyacını karşılamak üzere birçok ilanın yer aldığı açıklandı. KPSS şartlı ya da şartsız olarak ta sağlık personeli alım ilanı yayınlanan İŞKUR faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. İŞKUR Sevindiren Haberi Verdi!

İş İlanları Kapsamı Nedir?

Vatandaşların en az ilkokul mezunu olması şartı bulunan iş ilanlarında birçok meslek grubu istihdam edilecektir. İŞKUR’un internet sitesi üzerinden incelenebileceği iş ilanlarına açık iş ilanları bölmesinden ulaşmak mümkündür. KPSS şartlı olan sağlık personeli alımlarına da branşa göre tercih yapılması gereklidir. KPSS şartsız da birçok sağlık personelinin istihdamı İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir.

İŞKUR Sevindiren Haberi Verdi

Birçok vatandaşın başvurma imkanı bulunan açık iş ilanları kapsamı ise oldukça geniş tutulmuştur. Özel güvenlik görevlisi, kantin elemanı, estetiysen, garson, vale görevlisi, aşçı yardımcısı, sağlık personeli, temizlik görevlisi, fotoğrafçı, destek elemanı, yük taşıma görevlisi, çağrı merkezi çalışanı gibi birçok pozisyonda personel alımı İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir. İŞKUR Sevindiren Haberi Verdi!

Başvuru Yapmak İçin Neler Gerekli

Vatandaşlar başvuru yapmak istediği meslek alanına İŞKUR’un ilanları yayınlandığı zaman internet ortamından ya da İŞKUR bürolarına şahsen giderek yapabilirler. İŞKUR kaydı olan vatandaşlar evden çıkmadan da başvurusunu yapabilirler. İŞKUR’un internet sitesine kayıt olmak yeterli olacaktır. Açık iş ya da kamu personeli alımı ilanlarından işe alımı gerçekleşecek mesleklere; adaylar uygunluklarına göre başvuru yapabilirler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku