İstanbul’da Metronun logosu Skandal Bir Şekilde Değişti! Anlamını Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

İstanbul'da Metronun logosu Skandal Bir Şekilde Değişti! Anlamını Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

0 27

İstanbul’da Metronun logosu Skandal Bir Şekilde Değişti! Anlamını Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

İstanbul’ da metronun logosu “M” iken metronun logosu “U” olarak değiştirildi. Sosyal medyada bununla ilgili büyük tepkiler oluştu. İstanbul’daki metronun “M” olan logosunu “U” olarak değiştirildi.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından sosyal medya üzerinden duyulurken sosyal medyada bu durum büyük dikkat çekti. İstanbul’da metronun logosu çok uzun süredir M olarak kullanılıyordu ama Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yeni almış olduğu yeni resmi karar ile “U” olarak değiştirildi.

16 milyon nüfusa sahip olan İstanbul’a sosyal medya hesabı üzerinden duyuruldu. İstanbul halkının ulaşımda en çok kullandığı araçlardan birisi olan metronun “M” logosu Ulaştırma ve altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan duyuru neticesinde “U” olarak değiştirildiği ve yeni güncellemenin artık olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz dakikalarda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Twitter’dan bu kararı açıkladı. Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda İstanbul’umuz için Metro logosunun “M” harfi artık kendini “U” harfine bıraktı ve artık metro logosu budur diye belirtti.

Logo Değişti

Ayrıca Karaismailoğlu Twitter’da yapmış olduğu bu paylaşımda İngilizcedeki I love you kelimesinde yani Türkçe anlamı olarak seni seviyorum cümlesi ile bağdaştırarak sosyal medyada paylaşım yaparken Adil Karaismailoğlu’ nun bu paylaşımı büyük tepki çekti. Metro’nun “M” logosunu U olarak değiştirildiğini duyururken birçok kişinin kafasından neden U olduğuna yönelik de soru işaretleri bulunmaktadır.

Bunun sebebi için henüz resmi bir açıklama ile yapılmadı. Almanya’da metro hatları için u-ban ifadesi kullanıldığı bilinmektedir. İngilizce bir terim olarak kişilerin kafasına yerleşmesi ise büyük bir tepki çekti. Sosyal medyada gelen tepkilerden bazıları ise;
U ulaştırmanın U harfi ile bir ilgisi yok.
Bazı ülkelerde U yazıyor diye düşünmüş olabilir. Fakat Metro diyoruz M doğru olarak kalmalıdır.

Bir başka Twitter kullanıcısından gelen tepki ise – – Metro simgelerini U yapalım Niye çünkü yapabiliyoruz.
U ile başlayan bir kelime söyle metro gibi farklı tepkiler çekti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan karar ile Metro’ nun “M” olan simgesi “U” olarak değiştirildiği açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.