Kadınların Makyajlı ve Makyajsız Hali! Resmen Dolandırıcılık Bu!

Kadınların Makyajlı ve Makyajsız Hali! Resmen Dolandırıcılık Bu!

0

Kadınların Makyajlı ve Makyajsız Hali! Resmen Dolandırıcılık Bu!

Kadınların makyaj yapması kendini olduğundan daha güzel hissetmek ve göstermek istemesi ile alakalıdır. Kişilerin kendi yüzlerinde beğenmedikleri kusur olarak gördükleri yada toplumun bu şekilde hissettirdiği üzerinde gizlemeye mecbur kaldığı durumlar vardır.

Aslında durum böyle olunca kişiler güzel görünmek, hoş görünmek yakışıklı veya çekici görünmek için kendilerinde bakım ve makyaj vb gibi yolları seçebiliyorlar. Özellikle toplumumuzda benimsenmiş olan çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır anlayışı ile makyaj yapmanın da her geçen gün farklı bir versiyonu çıkıyor. Özellikle bu tür makyajlar içinde ciddi paralar harcanmaktadır.

Aslında bu durumun yaşanmasının en büyük sebeplerinden biri toplum bizlere yerleşmiş olan güzel görünme, hoş görünme ve yapıyor dikkat çekiyor bende yapacağım düşüncesi. Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırma sonucuna göre kadınların makyajlı iken daha özgüvenli hareket ettikleri saptanmıştır. Kişinin kusurlarını gizlemiş olması onu daha çok rahatlattığı için kendine olan özgüveni bu şekilde daha çok geliyor.

Özelikle ülkemizde düğünlerde gördüğümüz abartılı makyajlar karşısında şoktayız. Normal hali ile gelini gören bir kişinin düğün makyajı sonrasındaki halini görmesi durumunda iki farklı olay yaşanmaktadır. Kişi makyajı seven biri ise genellikle çok beğenir, eğer makyajı sevmeyen biri ise bu durum karşında hayrete düşerek çok değişmiş olduğunu düşünür. Sosyal medyada bununla ilgili her gün yeni bir mevzu çıkmaktadır.

Öncelikle makyözler tarafından makyaj yapma teknikleri yada kişilerin makyaj öncesi ve sonrası durumları gibi farklı farklı paylaşımlar bulunmaktadır. Makyajla her insan değişmektedir. Özellikle düğün, nişan, nikah gibi yapılan özel gün makyajlarında insanlar tamamen farklılaşıyor. Kişinin yüz kusurları, burun yapısı, elmacık kemikleri olmadığı bir hal alıyor.

İşte gelinlerin önceki ve sonraki halleri…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku