Karamollaoğlu Muhalefetin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı!

Karamollaoğlu Muhalefetin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı!

0 1.275

Karamollaoğlu Muhalefetin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı!

En son yapılan seçimlerde Millet İttifakı‘na destek veren Saadet Partisi Genel Başkanı olan Temel Karamollaoğlu, (DW Türkçe) tarafından hazırlanan muhalefet adayının kim olacağı, erken seçim ihtimali ve diğer siyasi gelişmelere dair çeşitli soruları yanıtladı.

Muhalefetin tarafinim Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusuna dikkat çeken bir yanıt veren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,”Şimdiden birisini bulsanız, ‘bu adayımız’ deseniz, yarın da paçavrasını çıkarırlar, her türlü şaibe kesinlikle gündeme gelebilir. Onun için ancak seçim günlerine girilince böyle bir aday çıkarsa elbet de tenkit edilecektir, bunun edilmemesi mümkün değil, ama o artık seçim zamanına girildiği süreçte farklı yorumlanacaktır.” Şeklinde konuştu.

İttifak Konusunda Tartışma Çıktı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Millet İttifakı adayının kim olacağı, tek aday mı olacağı konuları çokça tartışılıyor. İttifak tartışmalarına nasıl bakıyorsunuz?”şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“Hemen size şunu ifade edeyim, bazen de ‘Millet İttifakı’ndan çıktı, içinde değiliz’ şeklindeki konular çok farklı manalarda değerlendiriliyor. Ben ittifakların her zaman seçim sathı mahalline gelindiğinde gündeme geleceği kanaatindeyim. İttifak çünkü sadece seçimde bir anlam ifade ediyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Hanım da ifade etti, Cumhurbaşkanı adayı çok önemli bir konu ve eğer herkesin kabul edebileceği, herkese sıcak olan bir aday belirlenirse daha kolay bir netice elde edilmiş olunur. Ama öbürü de çok farklı bir imkan oluşturur. Ki geçmiş dönemde bu yapıldı da, yani her parti kendi tek adayını çıkarsın. O da bir yoldur, bizce ikisi de tercih edilebilir ama işin uzamaması için tek aday üstünde ittifak sağlanabilirse belki daha erken bir netice alma imkanı doğmuş olur.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.