Kırmızı Oda Dizisinin Doktor Hanımı Binnur Kaya’nın Ablası Bakın Kim Çıktı!

Kırmızı Oda Dizisinin Doktor Hanımı

0

Kırmızı Oda Dizisinin Doktor Hanımı

Kırmızı Oda Dizisinin Doktor Hanımı ; Son zamanların en çok izlenen ve izlenme rekorları kıran Kırmızı Oda dizisinin doktor hanımı yani Binnur Kaya’nın ablası da kendisi gibi tanıdık bir isim çıktı. Kendisi gibi ekranlara bayağı hakim ünlü bir isim. Ülkemizde en başarılı kadın oyuncularından biri olarak anılan Binnur Kaya’yı tanımayan yoktur. Özellikle son dönemde yer aldığı projedeki üstün performanslı oyunculuğuyla yeteneğini adeta konuşturuyor.

Kırmızı Oda Dizisinin Doktor Hanımı

Binnur Kaya şimdiye dek birçok dizide yer aldı. Kaynanalar, Babam ve Oğlum, Abuzer Kadayıf, Cinayet Süsü, Çarli, Bir Demet Tiyatro, 7 Numara, Yabancı Damat, Kavak Yelleri, Avrupa Yakası, Muhteşem Yüzyıl, Türk Malı ve yer aldığı dizilerin birçoğu sevilerek izlenen ve hala izleyicinin gönlünde yer tutan dizilerdendir. Şuanda ise adını bayağıdır zikrettiren özellikle dizideki performansı ve yeteneği ile severek izlenen, adeta izleyiciyi ekrana kitleye Kırmızı Oda dizisinde yer almaktadır. Kırmızı Oda Dizisinin Doktor Hanımı ablasıyla da şaşırttı.

Binnur Kaya’nın özel yaşantısını gözlerden uzak yaşadığını hepimiz biliyoruz. Ancak Binnur Kaya’nın ablası öyle biri çıktı ki o da kendisi kadar tanıdık bir isim. Binnur Kaya’nın ablası ekonomist ve kişisel dönüşüm uzmanı olan İlknur Kaya’ dır. Özellikle gazeteci Savaş Kalafat’ ın Youtube kanalında sık sık ekranlara gelmektedir. Belki de aramızda tanıyan birçok kişi bulunuyor. Binnur Kaya ve Binnur Kaya’nın ablası İlknur Kaya’yı görenler benziyorlar dediler. Kırmızı Oda Dizisinin Doktor Hanımı görenleri şaşırttı.

Binnur Kaya kimdir?

Binnur Kaya 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Adanalı olduğu bilinmektedir. Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra yaşamak için İstanbul’a yerleşmiştir. Kara tahta adlı çocuk tiyatrolarında, Ankara Sahnesi, Bakırköy Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. İlk televizyon dizisi ise karşımıza Kaynanalar dizisi ile çıkmaktadır. Beşiktaş Kültür Merkezi’nde oyuncu kadrosunda yer alırken, 2007 ve 2008 yıllarında Avrupa Yakası dizisinde Şahika karakterini oynarken 35.  Altın Kelebek ödülü, Medya Oscarları yılın kadın oyuncusu ödülü almıştır. Ayrıca Kırmızı oda dizisinde yer alırken ise Golden Palm Awards yılın kadın dizisi oyuncusu ödülünü almıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku