Koronavirüs Geçirene 6 Yıl Erken Emeklilik! Vatandaşlar 6 Yılı Az Buldu!

Koronavirüs Geçirene 6 Yıl Erken Emeklilik

0 711

erken emeklilik

Dünya üzerinde koronavirüs oldukça büyük etkileri ile birlikte can almaya ve düzeni değiştirmeye devam ediyor. Gerek sağlık açısından olsun gerek ekonomik açıdan olsun birçok sıkıntıları beraberinde getiren koronavirüs emeklilik sisteminde de büyük bir değişikliğe yol açıyor. 

Tam bitti denildiği sırada yeni bir varyantın çıkması ile birlikte gündemde hiçbir zaman düşmeye büyürüz oldukça büyük etkiler yaratmaktadır. Virüsün insanlar üzerindeki etkisi oldukça büyük olmuştur. Gerek psikolojik açıdan gerek ekonomik açıdan ve gerek sağlık açısından oldukça büyük etkileri görülüyor.

 

 Virüs geçirene 6 yıl erken emeklilik

 

Dünya üzerinde birçok ülke virüsle etkin bir şekilde mücadele ediyor. Virüsün ortadan kaldırılması için oldukça büyük bütçe ayıran ülkelerin sayısı oldukça fazla. Bunun yanı sıra yürüsün ekonomik etkilerinden vatandaşları koruyabilmek adına ülkeler birçok önlem alıyor.

 

Bu ülkeler arasında ülkemizde bulunuyor. Virüsün başlangıcından bu yana kadar devlet tarafından birçok destek kredisi ve destek ödemesi vatandaşlara sunuldu.

 

Vatandaşlar bu ödemeleri zamanında alarak kullandılar. Fakat virüsün yaklaşık 2 seneden bu yana hala devam etmekte olmasından dolayı ekonomik açıdan sıkıntı çekmekte olan esnaf ve vatandaşlar hala bulunuyor. Bu sebeple gerek ülkemiz ve gerek diğer ülkeler bu konu ile ilgili farklı önlemler alıyor.

 

Erken emeklilik

Virüsten etkilenen vatandaşlarına özel bir şekilde erken emeklilik sunan ülkelerden bir tanesi de İrlanda. Ülke içerisinde virüsü atlatan vatandaşların 6 yıl erken emekli olma fırsatı buluyor. Böylelikle üst sınırı olan yaş sınırını beklemeden vatandaşlara 6 yıl erken emekli olabiliyor. Ülkemiz koşullarında da birçok kişi virüs atlatmış durumda. Vatandaşların bu önemli ve ciddi virüsü vücutlarından atıklarından dolayı ileriki süreçte nasıl bir durumla karşılaşacakları tam belli değil. Bu sebeple zaten emeklilik yaşı oldukça üst seviyelerde olan ülkemizde bu hastalığı geçirmiş olan vatandaşların erken emekli olması gibi bir beklenti bulunuyor. Şu an artık bir şekilde İrlanda’da uygulanmakta olan sistemin ülkemizde de uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu. Seçimlerin yaklaşması ile birlikte bu beklentinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Yakın zaman içerisinde ülkemizde bu şekilde bir emeklilik beklentisinin olduğu ve bu konuyla ilgili olarak gerek Başkan Erdoğan gerekse diğer yetkililer tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.