Son dakika haberi duyuruldu! KOSGEB tarafından verilecek olan desteklerin ayrıntılı bilgileri belli oldu. 12 ay boyunca geri ödemesiz…

Son dakika haberi duyuruldu! KOSGEB tarafından verilecek olan desteklerin ayrıntılı bilgileri belli oldu. 12 ay boyunca geri ödemesiz...

0 44

Son dakika haberi duyuruldu! KOSGEB tarafından verilecek olan desteklerin ayrıntılı bilgileri belli oldu. 12 ay boyunca geri ödemesiz…

KOSGEB bünyesinde işletmelere acil durum limiti artırılmış oldu. Sel haberleri ve yangın haberlerinden sonra önceden KOSGEB tarafından verilen 100 bin liralık destek limiti şimdi ise 250 bin liraya kadar çıkartılmış oldu.

KOSGEB tarafından işletmelere acil durum kredisinin artırıldığı bildirildi sel felaketlerinden de yangın felaketlerinden ötürü limit 100.000 TL den 250 bin TL’ye kadar yükseltildi. Henüz devreye sokulmayan bu destek süreci için hala zaman var. Belirtilmiş olan destek ise hasar tespit çalışmaları süreci bittikten sonra devreye sokulacak.

KOSGEB tarafından afet bölgesine destek

KOSGEB tarafından işletmelere acil durum kredisinin artırıldığı bildirildi sel felaketlerinden de yangın felaketlerinden ötürü limit 100.000 TL den 250 bin TL’ye kadar yükseltildi. İlk olarak verilecek destek için toplam hasılata bakılacak ve Kredi 2020 hasılatına göre verilecek olan destekler belirlenecek.

Belirtilmiş olan destekler çerçevesinde isem limit 100.000 TL den 250 bin TL’ye kadar yükseltilecek.2020 senesinde 250.000 TL ve üzeri ve 500 bin TL aralığında bir hasılat oluşmuş ise verilecek olan en yüksek kredi 250.000 TL üzerinden verilmiş olacak.

2020 senesinde 100.000 TL Ellik hasılat ile 250.000 TL’lik hasılat arasında herhangi bir zarar gören işletme kurumlarına da bu hasılat kadar kredi desteği sağlanacak. 2020 senesinde 100.000 TL’lik bir limitin altında hasılat var ise buna göre 100 bin TL’lik kredi imkanı verilecek.

Kredi belirlenmiş olan bankalar verecek ve KOSGEB ise verilecek olan bu kredinin faizi ne üstlenecek 12 ay boyunca geri ödemesiz olan bu kredinin 24 aylık üçer taksitlerle ödeme şekli oluşturunuz.

KOSGEB ile beraber bankalarda bu süreç içerisinde bir araya gelip belirlenmiş bir protokol düzenleyecek bu devreden sonra ise süreç hızla işleyecek. Bankaya ise yararlanacak olan vatandaşlar bir ilgilenecek ve banka tarafından onay gelirse faizler silinecek hasar tespiti ise yangın felaketinden sonra hızla gerçekleştirilecek.

Hem sen felaketinde hem de yangın felaketlerinden hasar gören işletmelere yönelik olarak da bu kredi imkanından faydalanma olanağı verilecek. Sel felaketinden dönülecek olduğunda ise Artvin, Düzce ve Rize olarak kredi kapsamından faydalanacak kişiler belirlendi.

Yangın noktasında ise yangının etkilendiği yerlere göre bu protokol kapsamında bir belirleme yapılacak. Ayrıntılı bilgiler ise ilerleyen süreçler içerisinde vatandaşlar ile paylaşılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.