Sadece Köye Taşınanlara 580 Bin TL Kazanma Şansı Sunuluyor! Talep Çok Az!

Sadece Köye Taşınanlara 580 Bin TL Kazanma Şansı Sunuluyor! Talep Çok Az!

0

Sadece Köye Taşınanlara 580 Bin TL Kazanma Şansı Sunuluyor! Talep Çok Az!

Özellikle İskoçya’da büyükşehirlere göçün engellenmesi adına yeni bir çalışma başlatıldı. Yapılan çalışma sonrasında 5 yıl içerisinde Outer Hebrit bölgesindeki adaya yerleşecek kişilere 50.000 sterlin, yani Türk parası olarak 580 bin TL verileceği duyuruldu. İskoçya hükümetinden bir açıklama geldi nüfus azalışının önüne geçmek isteyen İskoçya Ülkesi Outer Hebrit bölgesindeki adalara yerleşecek kişi ve ailelere destek sunacağını açıkladı.

Belirtilen Yere Taşın 580 Bin TL Al

Adada kalmaya devam edenler için ödenecek tutarın 50.000 sterlin olduğu Türk parası ile 580 bin TL’ye karşılık geldiği bildirildi. Ayrıca bu çalışma kapsamında 100 kişi için 5 milyon sterlin bütçe ayrılırken ödemeler adada yaşayan ve kesin olarak kalacağını belirten kişiye verilecektir.

İskoçya’da küçük şehirlerden büyükşehirlere doğru göçler yaşanırken adalar boşalıyor İskoçya ise bu göçlerin önüne geçip engelleyebilmek adına yeni çalışmalar düzenliyor ve yapmış olduğu çalışmalar neticesinde 5 yıl içinde Outer Hebrit bölgesindeki adaya yerleşecek olan kişilere ve ailelere 50.000 sterlin destek ödemesi yapacağını söylerken 50.000 sterlin Türk lirası karşılığı 580 bin TL’ye denk gelmektedir.

İskoçya hükümetinden bu durumla ilgili önemli bir açıklama geldi. Özellikle küçük şehirlerden büyük şehirlere göçün önüne geçmek istiyorlar bunun için ise para ödemesi kampanyası başlattılar. Adada kalmak isteyen vatandaşlara 50.000 sterlin ödeme yapılırken İskoçya devleti tarafından 100 kişi için 5 milyon sterlin bütçe ayrıldı. Ödemeler adada yaşayan ve adada kalacağını belirtilen kişilere yapılacak.

İskoçya Krallık ile yönetilen Avrupa’da bağımsız ve egemen bir ülke olarak 1707 yılında kurulmuştur. İskoçya İngiltere ve İrlanda Krallığı ile birlikte üç krallığın ortak bir birleşimidir. İskoçya 1 Mayıs 1707 yılında büyük bir İskoçya Krallığını oluşturmuş.

İngiltere ile siyasi bir Krallık birliğine girmiştir. Büyük Britanya parlamentoyu ise, 1801 yılında Büyük Britanya ve İrlanda’nın birleşik Krallığı ile oluşturmuşlardır. İskoçya tarihine yönelik yazılı tarih ise Antik Yunan döneminden başlar ve Roma döneminde Aristoteles Kozmos üzerine adlı eseri ile bu bölgeden bahsetmiştir. Ada ülkesidir ve çevresinde Adalar bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku