Kredi Çeken Herkesi Yakından İlgilendiriyor!

Kredi çeken vatandaşlar dikkat!

0 251

Kredi Çeken Herkesi Yakından İlgilendiriyor! Her gün birçok vatandaşımız ihtiyaçları için taşıt, konut veya ihtiyaç kredilerine başvuru yapmakta. Ama kredi alırken aslında dikkatli olunması gereken onlarca küçük detay bulunmakta.

kredi çeken

Her gün birçok vatandaşımız ihtiyaçları için taşıt, konut veya ihtiyaç kredilerine başvuru yapmakta. Ama kredi alırken aslında dikkatli olunması gereken onlarca küçük detay bulunmakta. Bu detayların en mühimi de de hayat sigortası yaptırmak.  Kredi alırken hangi unsurlara dikkat edilmeli? Hayat sigortası yaptırmak mühim mi? Ayrıntılar haberimizde.

En önemlisi de Covid-19 salgının da insanların krediye olan başvuruları oldukça arttı. Kredi durumları artarken insanların akıllarına takılan birçok soru bulunmakta. Kredi alırken hangi konulara dikkat etmeliyim? Kredi alırken hayat sigortası yapmak zorunlu mu?

Kredi alan binlerce insanımız var. Yanlış yollar ve dikkat edilmemiş olan hassas noktalar sebebiyle kişilerin mirasçılarına fazla miktarda borç kalma durumu oluyor. Veya  vatandaşlar ödeme sürecinde zorluklar yaşayabiliyor. Peki bu konu nasıl önlenir vatandaşlar bu konu hakkında neler yapabilir?

 

Kredi Çeken Herkes Hayat Sigortası Yaptırmalı

Kredi Çeken Herkes; Kredi alan birçok insan ilk olarakta hayat sigortası yaptırmayı  gereksiz bulmakta. Bankalar ısrar ile  insanlara hayat sigortası paketleri sunuyor. Peki bu konu hakkında uzmanlar ne diyor?

 

Kredi Çeken Herkesi Yakından İlgilendiriyor! Çoğunlukla zorunlu olan sebeplerden dolayı hayat sigortası yapan insanlar bu durumdan şikayetçiler. Ama uzmanlar aksini düşünmekte. Bankaların yapmış olduğu hayat sigortasını da bu kadar ısrar etmelerinin aslında iyi bir nedeni var. Vatandaşlar hayat sigortası yaptırırken aslına bakılarak bir nevi kendilerini ve evlerini hatta ilerde mirasçılarını da emniyet altına alıyorlar.

 

Kredi alırken yapılmış olan bu hayat sigortası kredi borcu  bulunurken vefat eden birey için aslında teminat yerine geçmekte. Eğer hayat sigortası olmaz ise  borcu olan vatandaşın vefatı etmesi sonucunda mirasçıları bu oluşan borçtan sorumlu halde olmaktalar. Hatta pek çok banka hayat sigortası yapılmadığında vade sona ermeden bile  mirasçılardan ödeme  talep etmekte. Bu sebeble hayat sigortası oluşturmak mirasçılarınızı vedat durumundan sonra bile korumanızın en iyi yollarından biri olmakta.

Olmazsa Olmaz

Eğer siz ev, taşıt veya ihtiyaç kredisi aldınız ve borcunuz hala devam ederken vefat ettiniz. Böyle bir konuda kalmış olan borcunuz sigorta şirketinden  alınacaktır.  Mirasçılarını almış olduğu konut veya taşıtı rahat şekilde kullanabilecekleri gibi yüklü tutarda borçlarla da karşı karşıya olmayacaklar. Bu sebeple uzmanlar  konut kredisi kullanmak gibi yüksek tutarlı ve uzun vadeli olan krediler de hayat sigortası yaptırma önerisinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.