Kredi Erteleme Ziraat Bankası 2021 Fırsatları Başladı

Yaklaşık 2 yıldır yaşadığımız pandemi sürecinde yaşanılan üretim sıkıntısına istinaden tüketicinin aklına takılan önemli sorulardan en bir tanesi de Ziraat Bankası kredi erteleme 2021 açıklamalarıdır

0 37

Yaklaşık 2 yıldır yaşadığımız pandemi sürecinde yaşanılan üretim sıkıntısına istinaden tüketicinin aklına takılan en önemli sorulardan bir tanesi de Ziraat Bankası kredi erteleme 2021 açıklamalarıdır. Acaba bankalar bu süreçte verdikleri kredileri erteleyecek mi yoksa zorunlu ödeme işlemi neticesinde her ay ekstra gecikmiş borçlar ve taksit ödemeleri ile krediler ikiye mi katlayacak merak konusu. Ziraat bankası aracılığıyla çekilmiş olan kredilerin bazılarında kredi erteleme fırsatı sağlanmaktadır.

Müşterilere uygun olanaklar ile sıkıntılı dönemlerde destek sağlanan hizmet ile kredilerinizi erteleme fırsatı bulacaksınız.

Kredi erteleme nasıl yapılır?

Kredi erteleme konusunda bilmeniz gereken en önemli ayrıntı talepleri hangi kanal üzerinden gerçekleştireceğinizdir. İster bankaya giderek isterseniz telefon üzerinden mobil şube işlemlerinden kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Korona sebebiyle müşterilerine her alanda olanak sağlayan bankacılık sisteminde SMS ile de talep açma imkanı sağlandı. Bunun için yapmanız gereken adımları sizler ile paylaşalım.

Kredi erteleme
Kredi erteleme

Kredi erteleme SMS işlemleri

  • SMS kısmına yazmanız gereken KMHERTELE boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazarak kredili mevduat hesabınıza ait olan borçları erteleyebilirsiniz
  • SMS kısmına KARTERTELE boşluk bırakın TC kimlik numaranızı yazarak kredi kartı borçlarınızın tümünü erteleme yapabilirsiniz.
  • SMS kısmına KREDIERTELE boşluk bırakın TC kimlik numaranızı yazın ve kredi borçlarınızı erteleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapacağınız tüm bu işlemler için adımları takip edip 4757’ ye mesajınızı iletebilirsiniz. Kredi erteleme işleminde bilinmesi gereken bir diğer ayrıntı da öteleme sonucunda oluşan yeni planlama ve ekstra yenilenen ödeme planında fark koyulması durumudur. Bazılarımız bu ekstra artırımı anlayamadığında ödemenin artmış olması konusunda sorun yaşayabilir. Lakin bankalar yapılandırdıkları ödemelere de ekstra bir tutar karşılığında erteleme ve yapılandırma yapmaktadır.

Ülkemizde yaşanan salgın sebebiyle ekonomik alanda çok sıkıntı yaşanmaktadır. Erteleme hususunda yapılan açıklamalarda bir defaya mahsus olarak erteleme işleminin gerçekleştirileceği söylenmiştir. Ayrıca erteleme işlemi yapılacak olan kredi tarihi 2020 31 Aralık tarihinden önce çekilen kredi işlemleri için geçerli olacaktır. Bu yıl içerisinde çekilen krediler ödenmeye devam edildiği ve işleme koyulmadığı için erteleme işlemi yapılmamaktadır. Yine detaylı bilgi ve borç yapılandırmaları ile ilgili bankanızdan bilgi almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Ziraat Bankası 50 Bin TL Kredi İmkanı Koşulsuz Şartsız adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.