Kredi Kartı Limitleri ve Taksitleri de Değiştirildi! İşte Detaylar!

Kredi Kartı Limitleri ve Taksitleri de Değiştirildi! İşte Detaylar!

0 401

Kredi Kartı Limitleri ve Taksitleri de Değiştirildi! İşte Detaylar!

Kredi kartı kullanıcılarının hepsini yakından ilgilendiriyor. Kredi kartı limitleri ve kredi kartı ödemesi ile ilgili önemli detaylar ortaya çıktı. Kredi kartı borç kesim tarihinden önce ödenir mi? Kredi kartı ile internetten alışveriş yapılır mı? Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmanın riskleri nelerdir? Bu riskler için nasıl önlem alınmalıdır? İşte kredi kartı ile ilgili bütün merak edilenler…

Kişinin kredi kartı ekstresini erken ödemesi durumunda limiti ne olur?

Kişiler kredi kartına ödeme yaptıkları durumda ödedikleri tutar kadar limitlerinde yer açılır. Ama kişiler kredi kartındaki limitleri kadar paraya sahip değillerdir. Kredi kartlarının üzerinden birikim yapmanız zordur.

Uzun vadeli hesaplarınız bulunuyorsa küçük birikimler yaparak banka danışmanınızdan yatırımlar hakkında soru sorabilirsiniz ve destek alabilirsiniz. Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak güvenli mıdır? İnternetten yapacağınız alışverişlerinizde öncelikle alışveriş yaptığınız sitenin ticaret sicil kaydına bakabilirsiniz.

Ayrıca yine internet alışverişlerinizde kendinizi daha çok garantiye almak için sanal kart kullanabilirsiniz. Sanal kartta kayıp çalıntı riski bulunmamaktadır. Ayrıca telefonunuzdan, bilgisayarınızdan, tabletinizden güvenlik uygulaması kullanmanız sizin için faydası olacaktır. Alışveriş yapmış olduğunuz sitenin güvenli olduğunu anlamak için de yapmamız gereken birtakım kurallar bulunmaktadır.

Öncelikle web tarayıcısının adres kısmında asma kilit logosu bulunuyor mu?

Sitenin adresi HTTPS ile mi başlıyor ?

Banka hesaplarınıza sizden başka bir kişinin erişimi mevcut mu? Ayrıca her ihtimale karşı kredi kartınıza limit uyarı sistemi gibi düzenli kontrol araçları da kurabilirsiniz.

Örneğin kredi kartı harcamanız 600 lirayı geçmesi durumunda size bildirim gelebilir.
Ayrıca şifrelerinizi güçlü ve güvenlikli şifreler koymanız sizler için avantaj olacaktır. Şifrenizle rakamlar, özel karakterler, büyük ve küçük karakterler kullanabilirsiniz. Alışveriş uygulaması için indireceğiniz uygulamaları resmi hesaplar üzerinden indiriniz. Ayrıca kullanıcılar tarafından yapılmış olan hasta yorumları ve puanları kontrol edin.

Ayrıca fiyatı beklemediğiniz kadar düşmüş olan ürünlerin sitelerini kontrol ederek alın. Fiyatın düşmesine hemen inanmayın. Sosyal medya hesapları veya e-postalar ile tarafınıza gönderilen linklerin tıklanmadan önce güvenilirlikleri kontrol edilmeli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.