Kredi kullananlara güzel haber geldi! Taksit ödemeleri….

Kredi kullananlara güzel haber geldi! Taksit ödemeleri....

0

Kredi kullananlara güzel haber geldi! Taksit ödemeleri….

Nakde sıkışan insanların ilk tercih ettikleri bankalardan tüketici kredi almak oluyor. Genellikle acil ihtiyaçlardan dolayı bankadan kredi çekerken imzalanan belgeler dikkatli bir şekilde incelenmiyor. Bu durumda zaman zaman insanların aleyhine sonuçlanmış oluyor.

Bankalardan kredi çeken insanların en kötü senaryoları düşünüp o şekilde kredi kullanım tutarlarını belirlemeleri her zaman kredi kullanan bireyin avantajı olacak. Kredi kullanırken kullanılacak tutar geliriniz ile dengeli şekilde olması gerekir.

Çalışan bir birey kredi kullanacağı zaman aldığı maaş tutarına göre kredi kullanmaktadır. Ama ıssız kalması halinde bireyin geliri bir süreliğine düşebilmektedir. Peki söz konusu olan bu durumda nasıl bir yol izlemesi gerekir? İşsiz kalan bireyin borcunu ödemesi nasıl olmaktadır? Kredi borcu işsizlik sebebinden dolayı erteleybilirim?

Ülke genelinde yaşanan korona virüsü salgını sebebi ile uygulanan işten çıkarma yasakları normalleşme dönemi ile beraber sona erdirildi. Bu durumda işten çıkarılma endişesi içinde olanlar, böyle bir durumun karşısında borçlarını nasıl ödeyeceklerini merak etmektedir.
Eğer kredi çekip de işsiz kaldıysanız, borcunuzu ödeyebilmek için başvuru yapabileceğiniz yöntemler çok sınırlıdır. Bu şekilde bir surumla karşı karşıya kaldığınız zaman ilk olarak yapmanız gereken bankanız ile iletişime geçmek olsun.

Söz konusu olan bu durumda bazı banklar, belli bir süre için kredi borçlarının taksitlerini dondurabiliyor. Ama bu yöntem tamamen bankanın inisiyatifin de olan bir durumdur.
Kredi bozcunuz var ve bir süreliğine dondurulması o istediniz fakat banka bunu kabul etmesi bunun yerine yapılandırma yapılmasını bankaya teklif edebilirsiniz.
Söz konusu olan kredi yapılandırılması ile aylık taksit miktarınızı düşürerek işsiz olduğunuz zaman içinde de ödeme yapabileceğiniz bir seviyeye düşürebilirsiniz.

Kredi borcunuz var ve ödeme yaparken işsiz kaldığınız durumda işinize yarayacak başka bir diğer yöntem ise işsizlik sigortası ama işsiz kaldıktan sonra değil işsiz kalmadan önce önlem olarak yaptırmanız gerekmektedir.
Kredi kullanırken ya da sonrasında işsizlik sigortası yaptırıp, işsiz kalma durumuna karşılık önleminizi almış oluyorsunuz.

Küçük miktarlarda ödeyip de yaptırmış olduğunuz işsizlik sigortası olası bir işsiz kalma halinde, poliçe kapsamınıza göre kredi borcunuzu ödemeye devam edecektir.
Sizler de bu durumda işsiz olarak geçirdiğiniz zan boyunca hem yasal takibe düşmemiş olurken hem de kredi puanınız düşmemiş oluyor.

İlgili Haber:

Kredi Kartları İle Yapılan Ödemeler 709 Milyar TL’ye Ulaştı

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tbb.org.tr/&ved=2ahUKEwjN-evzj4TyAhWltYsKHfumBeUQFjAAegQIChAC&usg=AOvVaw3uaUYZ2g-WdlMkzTTTaJLV

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku