Kredi notunu Yükseltmenin 3 Yolu

0

Kredi notu düşük olması ülkemizde birçok kişinin karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Bankaların sunmuş olduğu kredi fırsatlarından sorunsuz bir şekilde faydalanmak için öncelikle kredi notunu yükseltmenin yollarını bulmak. Bunun için de yapmanız gereken bazı özel işlemler vardır.

 

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notunu Yükseltmenin

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki kredi notunuz birkaç gün içerisinde aniden yükselecek olan bir değer değildir. Gerekli olan işlemleri yaptıktan sonra bir süre beklemeniz gerekebilir fakat bu süre çok uzun değildir.

 

Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları

İlk olarak kredi notunu yükseltmenin ilk olarak yolu her hangi bir bankaya karşı olan borçlarınızı tamamen kapatmanız sizin için oldukça avantajlı olacaktır. Borçlarınızı ödedikten sonra bankaların size karşı olan güveni artacağı için kredi notunuz artacaktır. Bu durumun ortaya çıkmasında kredileri düzenli olarak ödemenizin yanında fatura işlemleri de göz önünde bulundurulan unsurlar arasında yer alıyor.

 

Düşük Limite Sahip Olan Yeni Bir Kredi Kartı Almak

Tüm borçlarınızı bankalara ödedikten sonra ise limiti oldukça düşük olan bir banka kartı almanızı tavsiye ediyoruz. Böylece düşük limitli kredi kartınızın ödemelerini zamanı geldiği zaman ödeyerek kredi notunuzu yükseltmek için etkili bir adım atabilirsiniz.

 

Fakat unutmayın ki yeni almış olduğunuz bu kredi kartının ödemesi geldiği zaman kesinlikle aksatmadan tüm borcu yatırmanız gerekiyor.. Siz de bu yöntem sayesinde normal süreçten çok daha kısa zaman içinde hedeflemiş olduğunuz kredi notuna ulaşabilirsiniz.

 

Eğer Kredi Kartı Alma Hakkınız Yoksa Neler Yapmak Gerekiyor?

Kredi notunuz olması gerekenden çok düşükse bazı bankalar size kredi kartı vermek istemeyecektir. Böyle bir durumda ise ne yapmak gerekiyor? Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız yeni bir hesap açtırarak bu hesap üzerinden düşük limitli yeni bir kredi kartı çıkarabilirsiniz.

 

Bunun üstüne ise almış olduğunuz kredi kartı için otomatik ödeme talimatı vererek ödemeleri düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Örneğin sadece su faturasının ödemesini veya evinizin kira giderini bu kart üzerinden kullanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde de kredi notunuz artacaktır. Aynı şekilde yeni hesapla beraber sahip olduğunuz kredi kartının borçlarını da aksatmadan ödemeniz gerekiyor.

 

İpotek Vererek Kredi Notunu Yükseltmenin Yolu

Eğer bankalara ipotek olarak gösterebileceğiniz bir malınız varsa bu fırsattan yararlanarak kredi notunuzu yükseltmeye başlayabilirsiniz. Eğer siz de herhangi sahip olduğunuz bir malı bankaya ipotek olarak gösterebilirseniz sahip olduğunuz kredi limitini %50 arttırmanız mümkün olacaktır.

 

Kredi Notunuz Yükseldiği Zaman Yapmanız Gerekenler

Vermiş olduğumuz tavsiyeler doğrultusunda siz de kısa süre içinde kredi notunu yükseltmenin mümkün olduğunu ve ihtiyacınız olan hizmetlerden faydalanmaya eskiden olduğu gibi devam edebilirsiniz. Kredi notunuz yükseldikten sonra tekrar düşmemesi için önlemler almayı da ihmal etmeyin. Otomatik ödeme talimatları vererek riskli durumları ortadan kaldırabilirsiniz. Kredi notunuzun yükselmesi sayesinde bankadan çok daha kolay bir şekilde kredi çekebilir ve teminat vermeniz gerektiği zaman çok daha az emek sarf ederek bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

Siz de vermiş olduğumuz ipuçları sayesinden sahip olduğunuz kredi notunu arttırarak ihtiyaçlarınızı çok daha kısa bir süre içinde karşılamak için bankalardan destek alabilirsiniz. Kredi notunuz arttıktan sonra onu düşürmemek için aynı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bankalardan ne kadar kredi alacağınız ise firmaya göre farklılık gösterebilir. Hangi bankadan ne kadar kredi alabileceğinizi merak ediyorsanız bankalar ile iletişime geçebilirsiniz. Kredi notunuzun yükselmesi birçok alanda işinize yarayacak ve size avantajlı paketler sunacak bir fırsattır. Bu durumu iyi değerlendirmeye özen gösteriniz.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku