Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıktı! Artık Kredi Alınabilecek

Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıktı!

0 384

Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıktı! 2020 senesinin mart ayında ortaya çıkan covid-19, Türkiye’yi de bir hayli etkisi altına aldı. Milyonlarca insan söz konusu virüsten ötürü sıkıntısını her fırsatta dile getirmeye devam etmektedir.

2020 senesinin mart ayında ortaya çıkan covid-19, Türkiye’yi de bir hayli etkisi altına aldı. Milyonlarca insan söz konusu virüsten ötürü sıkıntısını her fırsatta dile getirmeye devam etmektedir. Hal böyle olunca insanların  nakit paraya olan ihtiyacı da fazlası ile artık göstermiştir. Bu durumun farkında olan binlerce banka ise; insanlara faizsiz veya düşük faizli kredi imkanları sunarak durumdan daha fazla etkilenmelerini engellemeye çalışmaktadır. Fakat kredi sicil notu bankalardan kredi çekebilmek için; önemli bir durumdur. Eğer ki kredi sicil notunuz yüksek değilse kredi çekmeniz mümkün değildir ya da bir hayli zorlaşmaya başlıyor.

Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıktı!

Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıktı! Kredi sicil notu korkulu kâbus olmaktan çıktı! Artık kredi alınabilecek haberlerinin gündemde olması insanların kredi konusundaki umudunun yeniden oluşmasına olanak sağlamıştır. Bankalardan kredi çekilmek istenmesinin temel sebebi ise; covid-19 nedeniyle esnafların dükkanının kapatılması ile özel sektörde çalışan insanların işsiz kalmasıdır.

Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya

Durum bu halde olunca, binlerce insan evinin geçimini sağlamakta fazlası ile zorlanmaya başlamıştır. Özellikle de salgın döneminde borç alan veya kredi çeken insanlar normalleşme yaşandığı zaman borçlarını ödeyebileceğini düşünmüştür. Fakat 2021 senesinde beklenen normalleşme henüz gelmemiş ve salgın dönemi kapsamında yapılan tedbirler de devam etmiştir. Bu sebep ile binlerce insan mevcut borçlarını ödeyemediği gibi evlerinin geçimini ve dükkanlarının masraflarını da karşılayamadıklarını her durumu belirtmeye devam etmektedir.

Kredi Sicil Notu Yüksek Olmadan Kredi Çekebilir miyim?

Son verilen haberlere göre kredi notunun önemi olmaması insanlarda büyük bir sevinç uyandırdı. Bunun üstüne kredi çekmek isteyen pekçok vatandaş, kredi sicil notu yüksek olmadan kredi çekebilir miyim? Sorularını sormaya yöneldi. Bankaların kredi verirken en önem verdiği konular kefille beraber başvurulması ve mevcut kredi notunun da daha fazla olmasıdır. Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıktı! Bu hal, kredi çekmek isteyen vatandaşların önünü kesmeye devam etmektedir. Fakat Vakıfbank ile Halkbank’ın son yaptığı sunuma göre; artık kredi sicil notunun bir önemi yoktur. İnsanlarının zor durumda olduğunu gözlemleyen Halkbank ile Vakıfbank kredi ödeneklerinde, kredi sicil notuna bakmayacağını ve başvuranlara elden para imkânı sağlayacağını bildirmiştir.

Eğer sizde  bu fırsatlardan faydalanabilir ve zorlu salgın sürecinde ekonominizin biraz daha rahatlayabilmesi için de katkı sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.