Kredi ve Kredi Kartları Borçlarında Yeni Dönem Başladı! Kredi Alamayan Kalmayacak! Herkese Kredi

Kredi ve Kredi Kartları Borçlarında Yeni Dönem

0 1.447

Kredi ve Kredi Kartları Borçlarında Yeni Dönem; İnsanların çoğu kara listeye düştüğü için kredi ya da kredi kartı almak da zorlanıyor. Bunun yanında kredi kartlarının asgari tutarını ödemekte dahi zorlanan birçok insan ile karşılaşmak mümkün. Bu aşamada yeni çıkan yasa ile birlikte tüketicilerin yeni haklara kavuşması ve ertelenen borçları hakkında muafiyetler kazanması söz konusu.

Borçların belirli bir süre ödenmemesi neticesinde insanlara ihbarname gelebiliyor. Bunun yanında iki ya da 3 sene ödenmeyen borçların alacaklıları tarafından varlık yönetim şirketlerine devredilmesi durumu da söz konusudur. Bu aşamada varlık yönetim şirketleri vatandaşlara çeşitli kolaylıklar sağlayarak bu tür alacakların tahsili aşamasında çözümler üretiyor.

Varlık Yönetim Şirketleri ve Alacaklar

Kredi ve Kredi Kartları Borçlarında Yeni Dönem

Günümüzde pandeminin etkileri nedeni ile birçok insanın bankalara borçlanması durumu karşımıza çıkar. Bu aşamada bankalar alacaklarının temini aşamasında yasal olarak yerine getirmeleri gereken uyarıları ve diğer tebligatları yaparak alacaklarının peşine düşerler. Vadesinde ödenmeyen kredi, kredi kartı ve diğer alacakların tahsili ile birlikte bankaların zarar yazma durumu da azalmış olur. Kredi ve Kredi Kartları Borçlarında Yeni Dönem

Aynı zamanda bu tür yöntemler ile tahsil edilemeyen alacaklar da bulunur. Bu tür alacakların temini aşamasında özellikle varlık yönetim şirketlerinin bankalar ile birlikte çalışması söz konusu oluyor. Kredi ve Kredi Kartları Borçlarında Yeni Dönem; Varlık yönetim şirketleri bankaların artık tahsil edilme ümidi kalmayan alacaklarının alınması aşamasında işlemler yaparlar. Bunun yanında söz konusu varlık yönetim şirketleri müşteriler ile daha uygun ödeme koşulları ile anlaşmalar yapabilir.

Varlık Yönetim Şirketleri Ne İş Yapıyor?

Banka alacaklarının tahsili hususunda çalışmalar yapan varlık yönetim şirketleri alacak oldukları kişi ile doğrudan irtibata geçerek temas kurarlar. Bunun yanında bankaya nazaran daha cazip ödeme koşulları sunarak alacakların tahsilini gerçekleştirirler.

Kredi ve Kredi Kartları Borçlarında Yeni Dönem

Bankaların alacaklarının varlık yönetim şirketleri tarafından tahsil edilmesini takiben bankacılık düzenleme ve denetleme kurumunda kişinin sicil bilgilerinin temizlenmiş olması ön plana çıkıyor. Bu aşamada özellikle yeni kredi ya da kredi kartı taleplerinin gerçekleştirilmesi de sağlanabildiğinden dolayı varlık yönetim şirketlerinin bu aşamada vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak düzenlemeler yapması da mümkündür. Son zamanlarda insanların bankalara ödemelerini yapamamaları nedeni ile devreye giren varlık yönetim şirketleri alacakların daha kolay tahsilini gerçekleştirirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.