Kredi Yapılandırma Süresi Bitiyor Mu ? Yapılandırma Uzatılacak Mı ? 

Kredi Yapılandırma Süresi Bitiyor Mu ?Yapılandırma Uzatılacak Mı ? 

0 68

Kredi Yapılandırma Süresi Bitiyor Mu ?Yapılandırma Uzatılacak Mı ?

Yapılandırma tarihi 30 Eylül’de sona erecek. Yapılandırma süreci ile ilgili açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanlığı yardımcısı Nurettin Nebati borçlu vatandaşların yapılandırmadan faydalanmasını önerdi. Yapılandırmanın son güne bırakılmaması için çağrı da bulundu. Yapılandırmanın tekrar uzatılması gibi bir durum söz konusu olmayacak. Yasa sadece tek seferlik değil direkt uyarırken Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Tokat’ta iş insanları ile bir araya gelerek bir toplantı oluşturdular.

Bu toplantı sırasında 7326 sayılı yapılandırma kanunu için son başvuru sürecinin beklememesi için vatandaşları uyardı. Yapılandırmada tekrardan uzatma gibi bir durumun söz konusu olmayacağını ve bu yasanın sadece tek seferlik olduğunu bildirdi. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, Tokat Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen Tokat İş Dünyası buluşma programına katılarak Tokat’ta gittiği otelde yapılan toplantı sonrasında Tokat Valisi Tokat AK Parti milletvekilleri, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve diğer iş insanlarının olduğu programda konuşma yaptı. Yapmış olduğu konuşmasında 7326 sayılı Yapılandırma Kanunu ele alırken 30 Eylül tarihinde biteceğini hatırlattı.

Yapılandırma da Neler Yaşanıyor!

Ayrıca vatandaşları yapılandırma başvurusunu son güne bırakılmaması gerektiğini de belirtti. Eylül ayının sonuna gelindiğini yapılandırma kanunundan faydalanmanın son güne bırakılmaması gerektiğini tekrar uzatma gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmayacağını yasanın sadece tek seferlik olduğunu ve kişilerin yapılandırma sürecinde son güne bırakmamaları gerektiğini belirtti. Ayrıca yapılandırma için son dönemlerin yapılan en büyük yapılandırması olduğunu açıklarken vatandaşlarımızın bu konuda hızlı hareket etmesi gerekir diye belirtti.

Maliye ve Hazine Bakanı yardımcısı aynı zamanda işveren ve çalışanların koronavirüs tedbirleri ne uymaları gerektiğini belirtirken hem çalışanlar için hem de çalıştıranlar için maske mesafe hijyen kurallarına kesinlikle dikkat edilmeli ve herkes aşısını lütfen olsun diye açıkladı. Ayrıca Tokat’ta gerçekleştirilen bu toplantıda program basına kapalı bir şekilde ilerledi. Yapılandırma Ağustos ayının sonunda bitmesi gerekirken Eylül ayının sonuna ertelendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.