Kredilere İndirim Müjdesi! Bankalardan Yeni Faiz Oranları 2021…

Kredilere İndirim Müjdesi! Bankalardan Yeni Faiz Oranları 2021...

0

Kredilere İndirim Müjdesi! Bankalardan Yeni Faiz Oranları 2021…

Vatandaşlar ihtiyaçlarını gidermek için çoğu şahsın başvurduğu tüketici kredileriyle ilgili indirim detayları yeniden gündemde. Merkez Bankası verilerine göre tüketici kredileri faiz oranı ortalama olarak yüzde 1.93 olarak belirlendi.

Birkaç bankada ise bu oran yüzde 2’lere kadar çıkmış durumda. İhtiyaç kredilerinden en dikkat çeken olay, bazı bankaların kredi miktarına göre çok farklı bir faiz oranı belirlemesi oldu. Yani 10 bin TL’lik bir ihtiyaç kredisinde yaklaşık 1.83 faiz uygulayan bir banka, 20 bin TL’de bu faizi yaklaşık olarak 1.59’ seviyesine kadar indirebiliyor.

Bankaların Belirlemiş Olduğu Faiz Oranları

Halkbank tarafından, maaşını bankadan alanlara ve de emekli müşterilerine yüzde 1.60’tan başlayan faiz oranlarıyla kredi veriyor. Kamu ve özel sektör çalışanlarına uygulanan oran ise yüzde 1.63 olarak belirlendi. Halkbank ayrıca eczacılara ve eczanelere bağlı çalışan müşteriler için aylık yüzde 1.71’den başlayan faiz oranıyla 100 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak kredi sunuyor.

VakıfBank tarafından, yüzde 1.59 faizle 125 bin Türk Lirası’na kadar kredi limiti sunuyor. ‘İhtiyaç Kredisi Kampanyası’ ve de ‘Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi’ kapsamında ise faiz oranı yüzde 1.55’e kadar iniyor. Buna göre Vakıfbank değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri ve 3 ay ödemesiz dönem imkanı sunuluyor.

Akbank tarafından, müşterilerine özel olarak 3 ay ertelemeli kredi kampanyası hazırladı. Buna göre Akbank kullanan tüm müşterilere, krediyi aldıktan tam 3 ay sonrasına kadar ödeme imkanı sunuluyor. 75 bin TL’ye kadar kredi sağlanan bu kampanyada ilk ödeme 92 güne kadar ertelenebiliyor. Bu kampanya kapsamında verilen kredinin vadesi ise en fazla 33 ay olabiliyor.

Yapı Kredi tarafından, ‘3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi’ adlı yeni bir kampanya hazırlandı. Kampanyanın vadesi ise ödemesiz dönem dahil 36 ay. En fazla 90 gün erteleme seçeneği sunuluyor.

İş Bankası tarafından , 1.60 oranından başlayan faiz imkanları sunan İş Bankası, kişiye özel olarak belirlenen faiz oranları ve aylık eşit taksit ya da kişiye özel olarak belirlenen esnek taksit imkanlarıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Ayrıca bankanın mobil uygulaması veya internet şubesinden de kolayca yapılan ‘Anında Kredi’ kampanyası kapsamında da tam 3 ay süreyle ödemesiz kredi imkanı sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku