Kripto Para Almak İçin 240 Bin Dolar Yatırdı: Parası Buhar Oldu!

Kripto Para Almak İçin 240 Bin Dolar Yatırdı: Parası Buhar Oldu!

0 10

Kripto Para Almak İçin 240 Bin Dolar Yatırdı: Parası Buhar Oldu!

Avukatı ile birlikte Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Beşir Baray, konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada, 2 Eylül tarihi saat 12.30 sıralarında ‘kendi soğuk cüzdan’ından kripto para borsasında ki hesabına 240 bin dolar para transferi yaptığını söyledi.

Bu paranın hesaba girmesinin ardından ise Türk Lirasına çevrilmesi talimatı verdiğini kaydeden mağdur şahıs Beşir Baray, “Ben bu esnada programdan çıkıp diğer işlerime yönelmiştim. 15 ila 20 dakika sonra kontrol ettiğimde, paranın hala durduğunu ve yaptığım talimatın gerçekleşmediğini fark ettim. Sonra tekrar beklemeye aldım.

Bir saat sonra kontrol ettiğimde ise benim yapmış olduğum talimatın iptal edildiğini ve paramın transfer için yeni talimat aldığını gördüm. Parayı hesapta görüyordum lakin her hangi bir işlem yapamıyordum. Müşteri hizmetlerine de başvuruda bulundum. Direkt telefonla ulaşamadığımızdan mail yoluyla yardım istedim. Ama maalesef 1.5 ila 2 saat sonra dönüş yaptıklarından, para başka farklı bir hesaba transfer olmuştu.”

Beşir Baray, bu transferin gerçekleşebilmesi için ise 2 faktörlü doğrulama kodunun kendisine ulaşması gerektiğini belirterek, kendisine herhangi bir doğrulama kodu ulaşmadan para transferinin gerçekleştiğini iddia ederek sorumlular hakkında şikayetçi oldu.

Beşir Baray’ın avukat Ahmet Erkin ise müvekkilinin 2 Eylül tarihinde 4 farklı kripto para borsasına 900 bin dolarlık yatırım gerçekleştirdiğini belirterek, bir kripto para borsasındaki hesaba yatırılan yaklaşık 240 bin doların bilgisi dışında başka bir hesaba transfer edildiğini ileri sürdü.

Müvekkilinin çift doğrulama sistemi ve diğer güvenlikle ilgili her türlü tedbiri aldığını belirten Ahmet Erkin, “Daha fazla yapabileceği her hangi bir güvenlik önlemi olmadığından dolayı burada sorumluluk tamamen aracı firmanındır. Aynı zamanda tüketici hukuku kapsamında bizim ayıplı hizmet dediğimiz duruma girmektedir bu olay.

 

Müşterisinin güvenliğini sağlayamamasından ötürü bir ayıplı hizmet söz konusudur. Bu zararı kendilerine rücu edeceğiz” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.