Kurtlar vadisi dizisinde Afganistan sahnesi sosyal medyayı yıktı geçti seneler önce bakın neler söylenmiş…

Kurtlar vadisi dizisinde Afganistan sahnesi sosyal medyayı yıktı geçti seneler önce bakın neler söylenmiş...

0 3.290

Kurtlar vadisi dizisinde Afganistan sahnesi sosyal medyayı yıktı geçti seneler önce bakın neler söylenmiş…

Olduğumuz günden bu yana Afganistan’ın başkenti kabil’de ki cumhurbaşkanlığı sarayı’nın sorumluluğunu ele aldığını açıkladı. Türk insanları tarafından en fazla izlenen dizilerinden bir tanesi olan ve başrollerin de Necati Şaşmaz,Selçuk yöntem, Özgü Namal ve Oktay kaynarca’nın oynadığı kurtlar vadisi dizisinde Taliban olarak bilinen Amerika Afganistan adına geçen diyalog sosyal medyayı salladı.

uzun yıllar önce ekrana gelen kurtlar vadisi dizisinde seneler önce Taliban Afganistan ve Amerika ülkeleri hakkında geçen bir diyalog geçmiş olduğumuz gün Taliban’ın Afganistan’ın ele aldığını bildirilmesinden sonra sosyal medya da gündem haline geldi.

Yayınlamış olduğu döneme damga vuran kurtlar vadisi dizisi Ahmet Yurdakul,Raci Şaşmaz,Bahadır özdener ve Mehmet Turgut yönünden kaleme alınmıştır. Taliban olarak bilinen Afganistan’ın başkenti kabil’de cumhurbaşkanlığı sarayı’nın sorumluluğunu ele aldı. Afganistan’da 34 vilayetten 31’inde kontrolü ele alan Taliban kabile girmesinden sonra kentte güç kullanamayacağını ve hiçbir insana zarar vermeyeceğini ifade etti.

Yaşanmış olan bu durumlar dan sonra seneler önce kurtlar vadisi dizisinde bir kısmında çekilen bu sahne sosyal medya da gündem haline geldi. 5 Ocak 2003’te Show TV’de ekrana gelen bu Bir mafya dizisidir ismi ile yayınlanmaya başlayan kurtlar vadisi dizisin de Taliban Amerika ve Afganistan ile ilgili bilgiler Taliban’ın afganistan’ı ele almasından sonra sosyal medya da pek çok insan tarafından yayıldı.

İlgi çeken bu sahnede Afganistan’da Taliban dönemindeyken uyuşturucu ticaretinin %95 oranında azaldığı Amerika Birleşik devletleri’nin işgali ile uyuşturucu maddesinin üretiminin yüzde 1400 olarak yükseldiğini belirtti.

Kurtlar vadisi dizisi 15 Ocak 2003’te televizyon ekranlarına gelmeye başladı. O döneme ait insanların ilgisini çeken bu dizi 29 Aralık 2005’te 97 bölümü ile sonlandırma yaptı. Geçtiğimiz seneler önce fark edilmeyen bu sahne şimdilerde insanlar tarafından çok fazla ilgi gördü. Ve bu durum insanlar tarafından sosyal medyaya yansıdı ve herkes tarafından duyurulmasına neden oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.