Kurtlar Vadisi’nin Halo Karakteri Sönmez Atasoy’un Gerçek Hayatta Oynadığı Rol!

Kurtlar Vadisi'nin Halo Karakteri Sönmez Atasoy'un Gerçek Hayatta Oynadığı Rol!

0

Kurtlar Vadisi’nin Halo Karakteri Sönmez Atasoy’un Gerçek Hayatta Oynadığı Rol!

Türkiye’nin damga vuran, unutulmaz, belki de daha yıllarca süre konuşulacak dizisi Kurtlar Vadisi, karakterleriyle herkesin gönlünde taht kurdu. En çok da dizideki kişilerin gerçek hayatta kimleri yansıttığı çok merak ediliyordu. Karakterlerin Türkiye’deki organize suç örgütü liderlerini yansıttığı belirtilirken, bu karakterlerden birisi olan Halo Dayı bakın gerçekte kim çıktı…

Kaçırılma Sahnesi

Kurtlar Vadisi’nde Halil İbrahim Kapar namı diğer Halo Dayı’ya hayat veren, canlandıran Sönmez Atasoy’un gerçekte kimi oynadığını söylemeden önce sizlere Polat Alemdar ile olay yaratan sahneyi hatırlatmak istiyoruz. Ünlü uyuşturucu baronu olan Halo Dayı, hapse düşmüştü. Polat Alemdar, Halo Dayı’yı helikopterle alıp, hapisten kaçırıp, daha sonra da uzun bir yolculuğun ardından sürat teknesine bindirerek kaçırmıştı. Bu kaçırılma sahnesi işte gerçekte Halo Dayı’nın kimi oynamış olduğunu da gösterdi. Halil İbrahim Kapar adlı karakter meğer gerçekte Halil Havar çıktı. Halil Havar’ın hapishaneden kaçışı aynı dizideki gibi olmuştu.

Halil Havar Kimdir ?

dünya çapında popüler olan bir uyuşturucu baronudur. ‘Müthiş Türk’ diye adlandırılan uluslararası uyuşturucu kaçakçısı ve 1993 yılında düzenlenen bir operasyonla içindeki 13 ton uyuşturucusuyla birlikte ele geçirilen Lucky-S Gemisi’ndeki uyuşturucunun büyük kısmının sahibi olduğu iddia edilen Halil Havar, hakkında kesinleşmiş bir hapis cezası bulunmaktaydı.

Bir dönemlerde Gaziantepspor Başkanlığı yapan Halil  Havar, Hollanda’da tutuklu olduğunda 19 Şubat 1991 tarihinde İtalyan mafyasının ünlü ailelerinden Trappaniler isimli çete tarafından helikopterle kaçırılmıştı. İki yıl izini kaybettirmeyi başaran uyuşturucu baronu kırmızı bülten ile arandı. 1992 tarihinde ise Türkiye’de yakalandı; ancak savcılık serbest bırakınca Halil Havar tekrar kayıplara karıştı. 1994’te ise tekrar yakalanıp, bu kez tutuklandı.

Kurtlar Vadisi adlı dizide aynı adı taşıdığı Halil İbrahim Kapar, Halil Havar’ın kaçırılma sahnesini birebir canlandırdı. Bu sahne ile birlikte Sönmez Atasoy’un Halil Havar’ın hayatını canlandırdığı anlaşılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku