Kurtuluş Kredisi Verilecek! Borçlular Artık Korkulu Rüya Görmeye Son! Kurtuldunuz!

Kurtuluş Kredisi Verilecek!

0 79

Kurtuluş Kredisi ; Pandemi nedeni ile işleri düşen ve aynı zamanda gelirleri azalan işletmelerin kredi ve diğer sistemler ile desteklenmesi önem arz eder. Bu aşamada hükümet ve bankaların ön ayak olduğu kredi kampanyaları ile düşük faizli ve esnek ödeme planına dahil olabilen krediler sunuluyor. Bunun yanında yeni destek paketlerinde yeni düzenlemelerin hayata geçirilmesi ile birlikte ciro kayıplarının bir nebze de olsa azaltılması mümkün hale gelir.

Kurtuluş Kredisi

Ciro kaybı yaşayan işletmelerin pandemi nedeni ile zor durumda kalması sonucunda günümüzde birçok işletmenin ihtiyaç duyduğu hızlı krediler kullanıma sunulmuş bulunuyor. İşletmeler için uygun kredi faiz oranları ile sunulan bu imkanlar sayesinde müşteri kaybı ve bunun yanı sıra ciro kaybı yaşayan çeşitli işletmelerin mali yönden desteklenmesi amaçlanıyor.

Kurtuluş Kredisi ;Kredi Kapsamı Genişletildi

İşletmelere yönelik ilk çıkan teşvik kredi kampanyasında belirli alanlarda küçük ve orta ölçekli firmaların yararlandırılması amaçlanmıştı. Fakat bazı işletmelerin bu kapsam dışında kalması nedeni ile yeni bir düzenleme yapılarak, daha fazla sayıda işletmenin bu kapsama dahil edilmesi sağlandı. Kurtuluş Kredisi veriliyor!

2020 yılında 2019 yılına göre ciro kaybı yaşayan işletmelerin kayıplarını karşılamak için kapsam genişletilerek daha fazla işletmenin bu imkanlardan yararlandırılması planlanıyor. Aynı zamanda bu kredi imkanlarının başvuru süresi de uzatılarak pandemi nedeni ile ortaya çıkan ekonomik tablonun değiştirilmesi hedefleniyor.

İşletmeler 9 Temmuza Kadar Başvuru Yapabiliyorlar

Bu aşamada işletmelerin bankalara olan borçlarını eğer ödememişler ise yapılandırmaları gerekiyor. Bu tür yapılandırmaları yapan işletmelerin bu aşamada yeniden kredi bulabilmesi için 9 Temmuz tarihine kadar başvuruda bulunması önem arz ediyor. Aynı zamanda bu tür işletmelerin gerek kredi başvurusu gerekse de yeniden yapılandırma aşamasında ellerini çabuk tutmaları önem taşıyor.

Kurtuluş Kredisi ; Bu nedenle başvuru süresi önceden bitmesine rağmen daha fazla işletmenin bu tür imkanlardan yararlandırılması amacı ile 9 Temmuz tarihine kadar başvuru yapılması şart. İşletmelerin bu aşamada müşteri beklentilerinin karşılanması ve yeni döneme daha az zararla gitmesi aşamasında mali yükümlülüklerini daha kolay hale getirmesi de mümkün olabilir. Bu nedenle birçok işletmenin bu yasadan yararlandırılması söz konusudur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.