MaasterChef Azize Kimdir- Azize Polat Aslen Nereli

Büyük izleyici kitlesine sahip olan MasterChef  yarışması yeni bölümüyle ekranlarda.

0 53

Büyük izleyici kitlesine sahip olan MasterChef  yarışması yeni bölümüyle ekranlarda. MasterChef’ in bu haftaki kazananları ve beraberinde programda yaşananlar merak konusu. İzleyiciler MasterChef Azize kimdir? MasterChef Azize kaç yaşında? Programa nerden katılıyor ve benzeri soruları araştırmakta. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz MasterChef Azize hakkında birkaç bilgi…

MasterChef 2021 4 Eylül’ de yayınlanan programda yer alan Azize Polat kullanmış olduğu malzemeler ile programın en iyi tabağını çıkardı. Malzemeler içerisine tarçın ekleyen yedek kadro oyuncusu MasterChef’ in ana kadrosunda yarışmaya hak kazandı.

12 yedek yarışmacı kıyasıya mücadele

TV8’ in en sevilen programlarından olan MasterChef programı bildiğiniz üzere Mehmet Yalçınkaya- Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’ nun jüri üyeliğini yaptığı bir program. Her yeni bölümü ilgiyle takip edilip belirli bir kitleye sahip olan programda bu hafta kadroya girmeye hak kazanan kişi Azize Polat oldu. Yarışma elemesinde 12 yedek yarışmacı bulunmaktaydı. 4 Eylül bölümünde tüm yarışmacılar arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Yarışmadaki amaç olan en iyi yemeği yapıp isim yazılı olan önlüğü kaparak ana kadroya yerleşmek idi. Azize Polat bu bölümde yaptığı sunum ile üst tura geçmeye hak kazandı.

Azize Polat kimdir

Aslen Adanalı olan Azize Polat 3 çocuk annesi.  35 yaşında olan yarışmacı ev hanımı. Yarışmaya katılan Polat 3. kez yaptığı başvuru sonucunda yarışmaya kabul edilmiştir. TV8 ekranlarında olmaya hak kazanan yarışmacı yarışmaya katılabilmek için 30 kilo verdiğini söyledi. Herhangi bir aşçılık eğitimi almadığını belirten Polat eleme turunda yapmış olduğu sarımsaklı süzme yoğurt üzeri dana ciğerli içli köfteyi ve beraberinde patates kızartmasını beğeniye sundu. Şeflerin menüyü beğenmesi ile tam not alan Polat sonrasında yedek kadroda yer almaya hak kazandı. Üçlü düelloda Fatma ve Serter isimli yarışmacılar ile yarışmıştır. Yarışmanın bu bölümünde de Erzurum iline ait kadayıf dolması talep edildi. 3 evetle beğeni toplayan Azize Polat bu turdan bir üst tura geçmeye hak kazandı. Yapmış olduğu yemeklerde mutfağa bir ilgilisi olduğunu belirten yarışmacı kendi çabaları üzerinden bu alandaki yeteneğini kazandığını söyledi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.