Mahmut Özer Açıkladı Okullar Kapanıyor mu

Haftalık olarak Korona virüsünün değerlendirildiği tabloda yer alan veriler ile ilgili Bakan Mahmut Özer açıklamada bulundu.

0 42

Haftalık olarak Korona virüsünün değerlendirildiği tabloda yer alan veriler ile ilgili Bakan Mahmut Özer açıklamada bulundu. 81 ilimizde görülen vaka sayılarındaki gelişme okullar ile ilgili kapanma olup olmayacağını akıllara getirdi. Okullar açıldığından bu zamana kadar ki süreci değerlendirmede bulunan Bakan Mahmut Özer 6 Eylül’ de okulların açılması ile gözlemlerinin başladığını söyledi. Bu süreç içerisinde bir hafta içerisinde 850 bin sınıf içinde 198 tanesinde yüz yüze eğitime ara verildiği bildirildi. Veliler tarafından merakla takip edilen konu bütünü ile okullar kapanıyor mu? Yüz yüze eğitime aramı veriliyor gibi sorular ebeveynlerin ilgi odağı oldu. Peki okullar tekrar kapanacak mı?

Mahmut Özer” Okullar kapanmayacak”

Korona virüsü ve beraberinde yaşanan grip salgını sonrası bu konulardaki tedirginlik düzeyi bir tık daha artmış durumda. Çünkü gerek öğretmenler gerekse veliler çocuklarında benzer belirtiler göründüğünde dahil okula gelmemeleri yönünde kararlaştırmış durumda. Önümüzdeki günlerde PCR testi yaşının düşürülüp okullarda PCR testi yapılacağı da düşünülüyor. Tüm bu konular üzerinden değerlendirme yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eğitim sürecini açarken yüz yüze eğitime okulları hazır hale getirerek okulları açtıklarını söyledi. TRT Haber’ de açıklama yapan Özer okulların kapanmayacağını açıkladı.

Mahmut Özer
Mahmut Özer

Toplamda 71 bin okul hepsi şuan açık

Toplamda 71 bin 320 okul olduğunu söyleyen Özer 850 bin derslik olduğunu ve sürecin devam ettirilmesi adına yapılacak düzenlemeleri de açıkladı. Ülke kapsamında tüm okullar açık şuanda yakın temas nedeniyle bazı okullarda hastalık nedeniyle eğitime ara veriliyor. Lakin bu da planlı bir şekilde yapılıyor. Salgının artış göstermesi sonucunda vakaların etkilenmiş olduğu sınıflar ile ilgili işlem yapılacağını belirten Özer bu kararların il il veya ilçe ilçe olmayacağının da altını çizdi. Okulların şuanda herhangi bir ara verilmesinin söz konusu olmayacağını belirten bakan 1 ay sonra tekrar tabloda yer alan veriler üzerinden eğitim hayatı ile ilgili değerlendirme yapıp kararlar ile ilgili güncelleştirmenin yapılacağını öne sürdü.

Eğitim hayatıyla ilgili tüm tedbirleri aldıklarını söyleyen Özer herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ve bu durumun sürdürülebilir olması adına kendisinin elinden geleni yaptığını da belirtti.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırladığımız Biontech Aşısı Olanlar Dikkat! adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.