Manavgat’ta tek yanmayan yer Şükrü Sözen’in villası oldu

Manavgat’ta tek yanmayan yer Şükrü Sözen’in villası oldu

0

Manavgat’ta tek yanmayan yer Şükrü Sözen’in villası oldu

Manavgat’ta meydana gelen yangında Kalemler Mahallesi’nde yangınla beraber yanıp küle döndü. Mahallede yanmayan tek yer ise CHP li Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yazlık Villası oldu. Ortaya atılan iddialar doğrultusunda Şükrü Sözen 8,5 dönüm arazi içerisindeki evini, mahalleyi küle döndüren alevlerden belediyeye ait olan araçlardan yararlanarak koruduğu ve çevresini de temizletti. Bölgedeki vatandaşlar ise meydana gelen bu adaletsizlik için isyan etti.

Antalya’da meydana gelen yangınların ikinci gününde Manavgat Sorgun’ daki kışlık villasına dozerler ile korumaya çalıştığı ortaya çıkan CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yangının küre çevirmiş olduğu kalemler köyünde yer alan yazlık villasına korumaya aldırdı iddiaları ortaya atıldı.

AK Parti 26. Dönem Antalya milletvekili olan Gökçen Özdoğan Enç ile şu sözleri paylaştı; “ köylü halkından öğrendiğim kadarıyla yangın esnasında yalnızca villasının etrafını belediyeye ait olan dozerler ile beraber koruyor. Bununla beraber villanın etrafı ise güzelce temizlenmiş bir durumda” şekilde konuştu. Sözen’in ilçeye bağlı olan Kalemler Mahallesi’nde olan villasının etrafını onardığı ortaya çıkan drone görüntülerini de gösteren Enç çarpıcı iddialarda bulundu.
“ Kalemler köyünde çıkan yangın sonrasında Köy neredeyse küle döndü.

Küle dönen Köyü dolaştım ve bu sırada ise yanmayan yer için burası neresi diye köylü halkına sordum. CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü sözen’in Villası olduğunu söylediler. Bende çok şaşırdım. Ondan sonra öğrendim ki Sözen yangın esnasında yalnızca villasının çevresini belediyeye ait olan dozerler ve greyderler ile birlikte açtırıyor ve çevresinde güzelce temizleyor. Kalemler Köyü kül olurken ne hikmetse Şükrü Sözer’in Villası yanmıyor. Bu görüntülerden de anlaşılacağı üzere çok net bir şekilde görülüyor.

Yangın esnasında köy küle dönerken belediyenin birçok imkanı Sözer’in villasını korumak için seferber edilmiş ve villaya hiçbir şey olmamış. Ağaçlar bile zarar görmemiş. Drone görüntülerinde de çok net bir şekilde gözler önüne seriliyor her yer yanıp kül olurken oraya nasıl bir şey olmaz? “ şeklinde tepki gösterdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku