Mansur Yavaş’ ın Ödül Alması Melih Gökçek’ i Çıldırttı

Şimdiki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ ın Dünya Belediye Başkanları Vakfı’ nın düzenlemiş olduğu gecede 2021 yılında Dünya Belediye Başkanı ödülü kazanan Mansur Yavaş oldu.

0 448

Ankara Büyükşehir Başkanı öldü aldı. Şimdiki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ ın Dünya Belediye Başkanları Vakfı’ nın düzenlemiş olduğu gecede 2021 yılında Dünya Belediye Başkanı ödülü kazanan Mansur Yavaş oldu. Mansur Yavaş’ın ödülünü kazanması ise Melih Gökçek’ i kızdırdı. 2 yılda bir düzenlenen ödül töreninde Asya ve Avrupa’ nın en büyük başkentlerine eşit bir yapılanma inşa etmesi ve başkanlığı neticesinde verdiği vizyon ile ödül layık görülmüştür.

Ödül töreninde konuşma yapan Mansur Yavaş toplumla olan ilişkisini şeffaf ve güvene dayalı bir şekilde ilerlettiğini söyledi. Yolsuzlukla mücadelenin inancın göstergesi olduğunun da altını çizdi.

Mansur Yavaş Ankara’ yı geriletti

Twitter üzerinden ardı ardına paylaşımlar yapan eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’ in duruma bir hayli tepkili olduğu gözlerden kaçmadı. Bildiğimiz üzere geçtiğimiz yıllarda Belediye Başkanlığı yapan Gökçek görevinden istifa ettirilmişti. Attığı tweetinde ödül kazanan Mansur Yavaş’ a istinaden Ankara’ nın daha çok gerilediğini içeren sözler sarf ettİ. Güldürmeyin insanları diyen Gökçek Dünya küresel şehirler listesinde Ankara’ nın 2. Sıradan 10. Sıraya düştüğünü açıkladı.

Mansur Yavaş
Mansur Yavaş

Listede yer alan başka bir belediye başkanı ile Yavaş’ ı karşılaştıran Gökçek YPG’ li Suriye Belediye Başkanı ile aynı anda ödül alması üzerinden yorumlama yaparak davul bile dengi dengine dedi. Paylaşımlarının ardı arkası kesmeyen Gökçek paylaşımlarıyla medyada yayılan algının yanlış olduğunu ispat diye gösterdiği haberler ile yayınladı.

Bu ödül Ankaralıların

City Mayors Foundation Belediye Başkanlığı vakfı tarafından ödül kazanan Yavaş ödülü asıl hak edenlerin 6 milyon Ankaralı olduğunu söyledi. Gerek pandemi uygulamalarında gerek se eşit hizmet üzerinden yaptığı çalışmalar ile kendinin bu ödüle layık görülmesinden çok mutlu olduğunu belirtti. Ankara halkına seslenerek bu ödülü sizler adına alıyorum dedi. Bir çok alanda yatırımlar yapan Belediye başkanı özellikle de pandemi sonrasında temiz su, yenilenebilir enerji, toplu taşıma projeleri alanında çalışmalar yaptığını duyurdu. Yavaş Ankara’ yı dünyanın en büyük başkentlerinden biri haline dönüştüreceğini söyledi.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizin için hazırladığımız En Başarılı 10 Belediye Başkanı Seçimi Sonuçları Açıklandı! İşte Detaylar adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.