Marketler Zinciri A101’dan Büyük Bir Skandal! Bu Olay Zincirleri Kapatır!

Marketler Zinciri A101’dan Büyük Bir Skandal! Bu Olay Zincirleri Kapatır!

0 1.229

Marketler Zinciri A101’dan Büyük Bir Skandal! Bu Olay Zincirleri Kapatır!

Ülkenin hemen hemen her yerinde şubesi bulunan ve ülke geneline yayılmış market zincirlerinden olan A101 çalışanları adeta isyan etti. A101 çalışanları tarafından yapılan isyanda akıl almaz iddialar bulunuyor. Siirt’te hizmet veren bir şube çalışanın artık isyan etmesi üzerine bu iddialar ortaya çıktı. Bu iddialar sonrasında kişilerin A101’ e olan bütün güvenlerini kaybettiler.

Siirt’teki şube çalışanlarının yapmış olduğu açıklamaya göre son kullanma tarihi geçmiş olan ürünlerin satılması noktasında çalışanlara mobing uygulanıyor. Bu durum sonrasında insanlar hayrete düşerek çalışanları uygulanan mobing ne kadar ileri gidebileceğini sorusunu kendine soruyorlar. Ayrıca A101’ de hem çalışana baskı hem de rüşvet olaylarının döndüğü iddiaları da yer alırken, markette yaşanabilecek her olayda çalışanların hırsız damgası yediğinden de bahsediliyor.

Şok Üstüne Şok

Siirt A101 çalışanlarından olan Agit Elçi ve Nergis Özer’in iddiaları şu şekilde 3 yıldır A101 bünyesinde çalıştıklarını ve son kullanma tarihi gelmiş ürünlerin satışı konusunda mobing maruz kaldıklarını açıkladılar. A101’ de çalınan ürünlerin parası ise çalışanlardan kesildiği belirtilirken bu noktada çalışanların hırsız damgası yediği açıklandı.

A101 yönetimi tarafından istenilen yapılmadığı zaman farklı bir iş kodu ile işten çıkarıldıkları da açıkladılar. Yaşadığı olay sonrasında Nergis Özel şubeye 1600 TL değerinde bir robot gelmesi gerekirken depodan teslimatın yapılmadığını ancak depodan teslimat yapılmış gibi gösterilerek hırsız yaftası yediğini ve bunun karşılığında ise robotun parasını ödediğini işten kovulduğunu, hatta markette eline su bile alsa bu suyun parasını ödememiş şeklindeki düşüncelerle hırsızlık damgası yediğini açıklarken sadece kendisinin değil başka birçok arkadaşının çeşitli kodlarla işten atıldığını belirtti.

Marketlerde Skandal

Ayrıca A101 de rüşvet olayına şahit olduğunu da dile getiren Nergis Özer, denetmen yanındayken mağazada eksik olan durumu belirterek bölge sorumlusuna şunları getir fotoğrafını çekeyim denetimin yüksek gelsin dedi mağaza sorumlusu da oradaydı o da göz yumdu mağaza denetimine hakketmediği halde 95 verildi.

 

Bunların hiçbirisi rapor edilmiyor diye belirtti. Agit Elçi ise engelli bir birey olduğunu fiziksel durumunu hiçbir şekilde önemsenmediğini belirtirken ağır işlerde çalıştırıldığını iddia etti ve A101 yönetiminden Siirt’teki bu iddialara karşılık hiçbir açıklama yapılmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.