MasterChef 16 Eylül-Yarışmayı Kim Kazandı

16 Eylül akşamı yayınlanan programıyla yine milyonları ekrana kilitleyen MasterChef 2021 yarışmasında gözler ana kadroya girmeye çalışan yarışmacılara çevrildi.

0 24

16 Eylül akşamı yayınlanan programıyla yine milyonları ekrana kilitleyen MasterChef 2021 yarışmasında gözler ana kadroya girmeye çalışan yarışmacılara çevrildi. Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı 69. Bölümde hangi takımın başarılı olduğu hangi takımın mağlubiyet yaşadığı merak konusu oldu. Programda bulunan 11 yedek yarışmacı yarışmanın 5. Haftasında kadroya kimlerin dahil olacağı merak konusuydu. İki aşamalı sınavdan geçen yarışmacılar ilk turda hünkar beğendi yaptı. Yemeği başarılı bir şekilde yapan takımlar ikinci turda da karşı karşıya gelmişti. Kimler MasterChef de ana kadroda yer alacak? Ana kadroya giremeyip yedek de kalan yarışmacılar kimler? İzleyiciler tarafından merak edilen ve araştırılan sorulara yazımızda yer vereceğiz.

MasterChef ana kadroda kimler var?

Dördüncü kez karşılaşma yaşayacak olan yarışmacılar bu sefer dokunulmazlık mücadelesi için karşı karşıya geldi. Finale kalan yarışmacılar arasından en başarılı tabağı hazırlayanlar seçildi. Somer Sivrioğlu,Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya tarafından sunulan programda ana kadroya giren yarışmacılar belirlendi.

Kadroya giren isimler belli oldu

Yedek yarışmacılar arasındaki isimler Nursima, Merve, Zerda, Berk, Araz, Samet, Mete, Pelin, Yiğit , Melis bulunuyor. Yapılan sunumlar ve değerlendirmeler sonrasında 45 dakika içerisinde yarışmacılar hünerlerini sergiledi. İlk turda başarılı olan oyuncular Araz, Merve, Pelin, Samet ve Rabia oldu.

Yaratıcılık oyunu oynanan ikinci turda ana yemek için taze fasulye vardı. Bu yemek sunumu için ise 40 dakika zaman tanındı. Yaptıkları farklı farklı yemekleri sergileyen yarışmacılar yaptıkları yemek çeşitlerini jürinin beğenisine sundu. Değerlendirmeler açıklandıktan sonra Araz birinci, Samet ikinci, Merve üçüncü, Rabia dördüncü olurken Pelin ise beşinci olarak listede yerini aldı.

MasterChef Eleme
MasterChef Eleme

Son yarışmada bir yemek üzerinden puanlama yapılacağını söyleyen Somer Sivrioğlu bu sefer de yedek yarışmacılardan iki kişinin daha kadroya dahil edileceğini söyledi. Önümüzdeki hafta yapılacak olan sunumlar doğrultusunda bir kişinin ana kadroya dahil olacağı sonrası ki hafta ise bir diğer oyuncunun kadroya dahil olacağı belirtildi. MasterChef’ de kazanan takımın kim olduğunu ve kimlerin eleneceğini önümüzdeki iki yarışma belirleyecek.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz MasterChef Kurgumu? AB’ de İlk 10’a Girmişti adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.