MasterChef Kurgumu? AB’ de İlk 10’a Girmişti

Yayınlandığı ilk bölümleri itibariyle izleyicilerin takibinde olan yarışma MasterChef’ te ilginç anlara kameralara yansıdı.

0 38

Yayınlandığı ilk bölümleri itibariyle izleyicilerin takibinde olan yarışma MasterChef’ te ilginç anlara kameralara yansıdı. Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’ nun bulunduğu beğenilen yarışmada yapılan bir hata sonrası izleyiciler şüpheye düştü. Buda akıllara yarışma programının bir kurgu olup olmadığını düşündüren sorulara ve paylaşımlara neden oldu.

MasterChef baklava tepsisinde sayı farkı

TV8’ de yayınlanan ve yarışmacıların kıyasıya mücadele ettiği sahnelere şahitlik etmiştik. Lakin çıkan görüntü hataları neticesinde acaba tüm bunlar  yarışmanın bir parçası mı demeden edemiyoruz. Bu bölümdeki talep yarışmacıların tepsi ile baklava yapmasıydı. Tepsi ile baklava açan yarışmacıların birinin tepsisinde çıkan baklava dilimi sayısı skandal bir durumu açığa çıkardı.

Kısa sürede sosyal medyada gündem olan durum şöyle; Yarışmacının biri baklava tepsisini fırına vermeden önce tepside görülen dilim sayısı 35 olmakta. Lakin sonrası çekim için kameranın çevrildiği tepside 42 dilim baklava olduğu görülüyor. Fırından çıkarılan tepside fazla sayıda baklava olduğu görüntüsü ile ortalık karıştı. Yarışmanın izleyicileri konu ile ilgili binlerce yorumda bulundu.

MasterChef tweet'i
MasterChef tweet’i

 

MasterChef 7 Eylül Reyting sonuçlarında AB Grubunda ikinci sırada yer almıştı. Total ilk 10 program listesinde de 5. Sırada yer alan sevilen TV yarışması hakkında çıkan görüntüler sonrası yapılacak ilk açıklama merakla bekleniyor.

8 Eylül’ de dokunulmazlığı kim kazandı

Bu haftaki yarışma konusunda sokak lezzetleri için yarışıldı. Haftanın kazanan takımı ve eleme adayları belirlendi. Ünlü şef Danilo Zanna’ nın imza tabağını yapamayan takım olarak haftanın kaybeden takımı kırmızı takım oldu. Sokak lezzetleri ile ilgili yaptığı sunumlarda yeteneklerini sergilemeye çalışan kırmızı ve mavi takım bireysel dokunulmazlık içi karşı karşıya gelmişti. İlk eleme adayı Azize olurken en iyi yemeği ve sunumu yapan kişi ise Hamza oldu. Yapılan oylama sonucunda da ikinci elenme adayının Safanur olduğu bilinmekte. Yarışmacıları sokak lezzeti kültüründe yapılması istenen yemek türleri ise; Balık Ekmek, Islak Hamburger, Nohut Dürüm, Bici Bici, Goralı, Halka Tatlısı, Kumpir.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırladığımız İtalyan Şef Çekimleri Yarıda Bırakıp Gitti! MasterChef Mehmet’ Ten Danilo Zanna Açıklaması

isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.