MasterChef Şefleri Tadım Yapmakta Zorlandı

MasterChef’ de bu hafta ünlü şeflerin yarışmacılardan istediği tatlı lokma tatlısıydı.

0 44

MasterChef’ de bu hafta ünlü şeflerin yarışmacılardan istediği tatlı lokma tatlısıydı. Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danillo Zanna’ nın bulunduğu program da yarışmacılar yine kıyasıya bir mücadele yaşadı. MasterChef Türkiye 2021 programında bu sefer5. Haftanın yeni takımları ve haftanın takım kaptanları belli oldu. Hamza ve Azize bu yarışmada karşı karşıya gelen yarışmacılardı. Lokma tadımlarını yapan şeflerin tepkisi ise yarışmacıları şok etti. Adeta şefler tadım yapmakta zorlandı. Masterchef’ de  bu hafta kazanan kim oldu? İşte detaylar… Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışmada şeflerin tadımları olay oldu.

MasterChef
MasterChef

Ünlü şef yaptıkları tatlıyı lokma tatlısına benzetemedi

Kaptanlık oyunu için mutfağa giren kişiler kırmızı takımda Hamza iken mavi takımda ise Azize oldu. Mehmet Yalçınkaya’ nın tadım yaparken yarışmacıların yaptığı tatlıya yönelik burada lokmaya benzer bir şey yok dedi. Şeklini benzetemedi.

Kaptanlar düellosu kıyasıya bir mücadele içinde gerçekleşti. Takım kaptanları kendilerine verilen sürede tatlıyı bitirmeye çalışırken takım yarışmacıları da yukarıdan kendilerine destek oldu. 30 dakikalık süre sonunda açıklamalar yapan şefler en iyi ve en lezzetli lokma tatlısını yapanın kazanacağını açıkladı. Bu süreçte şefler tatlının yapımı ile ilgili nasıl olması gerektiğine dair de tüyolarını yarışmacılar ile paylaştı.

MasterChef kazanını Hamza oldu

Yarışmacıların ortaya çıkardığı lokma tatlısı ile şeflerin istediği tatlı aynı değildi. Tadında benzerlik olsa da şekil olarak yapılan tatlılar lokma tatlısına benzemiyordu. Yarışmacılar yaptıkları tatlıda ne yazık ki tatlının şeklini tutturamamıştı. Aralarından seçim yapmalarının gerekli olacağını düşünen ünlü şef Yalçınkaya bizim kültürümüzde böyle bir tatlı var mı dedi. Tadım yapmakta zorluk çeken şefler yarışmacılardan tabaklara 3’ er tane tatlı seçmelerini talep etti. Sayının önemli olmadığını vurgulayan Sivrioğlu bir yiyecek yapılır yada yapılmaz ama sayıya vurulmaz olarak tepki gösteri Lokma sayısı çok olsun diye aceleye getirilmiş bir tatlı yaptıklarını söyleyerek her iki yarışmacıyı da zayıf bulduğunu söyledi. Yarışma sonunda kazanan takım lideri Hamza oldu.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırladığımız MasterChef Eleme Adayları Belirlendi adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.