Mayıs 2021 Nakdi Ücret Yardımı Hangi Tarihte Yatacak Açıklandı!

Nakdi ücret yardımları Mayıs ayı ne zaman yatacak, Mayıs 2021 ödeme tarihi belli mi, Mayıs 2021 ücretsiz izin ödeneği parası hangi tarihte hesapta olacak?

0

Nakdi Ücret Yardımı ; Pandemi sürecinde zorunlu şekilde kapatılmış halde olan işyeri ve esnaf büyük bir mağduriyet içinde olurken hem işveren vatandaşı hem de çalışanları korumak adına hükümet tarafından nakdi ücret desteği uygulaması hayata geçirilmişti.  nakdi ücret yardımları Mayıs ayı ne zaman yatacak, Mayıs 2021 ödeme tarihi belli mi, Mayıs 2021 ücretsiz izin ödeneği parası hangi tarihte hesapta olacak?

Nakdi Ücret Yardımı

Koronavirüs salgını bütün dünyada olduğu gibi  Türkiye’de de hem sağlık alanın da hem de ekonomik alanda büyük kayıpların olmasına neden oldu. BirÇok sayıda vatandaş hayatını kaybederken bunun beraber alınmış olan zorunlu kısıtlama önlemleri ekonomik açıdan da ağır bir tablonun ortaya çıkmasını etkilemiş oldu.

Nakdi Ücret Yardımı

Yaşanmış olan bu süreçte ekonomik olarak zorluk çeken kişilere ve alınmış olan zorunlu kısıtlama tedbirlerinden etkilenen işyerleri ve esnaf vatandaşa devlet bünyesinde farklı zamanlarda farklı destek ödemeleri verirken bunlardan en çok rağbet göreni ise nakdi ücret yardımı oldu. Getirilmiş olan fesih yasağı ile bununla beraber işten çıkarma yasağı sebebi ile etkilenmiş olan kişilere zorunlu olarak ücretsiz izin maaşı olarak verilen nakdi ücret yardımı ödemesi yapılmaya başlanmıştı.

Nakdi Ücret Yardımı; Mayıs 2021 ücretsiz izin desteği parası hangi tarihte verilecek?

Ücretsiz olarak izin desteği Cumhurbaşkanı  Erdoğan bünyesinde atılmış olan imza ile son defa  daha uzatılmış oldu ve Mayıs ayında da bu ödemelerin hesaplara yatacağı duyurulmuştu. Konu ile alakalı olarak belirli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin “Mayıs ayıyla alakalı nakdi ücret yardımı ödemelerini 8 Haziran tarihinde gerçekleştireceğiz.

Bu Ödemeler banka hesapları aracılığı ile yapılacak. Sistemde üzerinde IBAN bilgisi eksik yada hatalı olan vatandaşlar ise ödemelerini PTT üzerinden alacak

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku