Meclis Açıldı 18 Yaşından Küçüklere Müjde Geldi! 18 Yaşından Küçük Herkes..!

18 Yaşından Küçüklere Müjde

0

18 yaşından küçükler ile ilgili neredeyse her geçen gün yeni bir haber gündeme geliyor. 18 yaşından küçüklere müjde geldi. Meclisin açılmasıyla birlikte haber bir anda bomba etkisi yarattı.

Devlet tarafından düzenlenen bireysel emeklilik paketi ile birlikte 18 yaşından küçükler artık emekli olma fırsatını yakalıyorlar. 18 yaşından küçük olup bireysel emeklilik ödeneklerini ödeyen bireyler için devletten yüzde 25 destek sunulmaktadır. Devlet tarafından verilen destek kapsamında 18 yaş altı bireyler tasarruf etme fırsatını yakalarken aynı zamanda geleceklerine yönelik yatırım yapma fırsatını da elde ediyorlar.

18 Yaşından Küçüklere Müjde

18 yaşından küçük bireyler için bireysel emeklilikte son 23 ay içerisinde binlerce başvuru talebi alırken son 3 ay içerisinde ise yoğun ilgi görmeye başladı. Devlet tarafından verilen katkı 3 milyonu geçmiş durumda. Tamamlayıcı nitelikte verilen emeklilik destekleri artık 18 yaşından küçük çocuklar için de geçerli. Devlet tarafından verilen bu destekler % 25 oranında iken 3 ay içerisinde 50.000 çocuk başvuru yaptı.

18 Yaşından Küçüklere Müjde

BES için başvuru yapıp devlet desteğinden yararlanarak  birikim yaparken , geleceğe yönelik yatırım yapmayı öğreniyorlar. 18 yaşından küçük çocuklar için bireysel emeklilik müjdesi Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirtildi.18 yaşından küçük bireyler için anne ve babaları tarafından ayda 100 lira gibi küçük bir ücretle bireysel emeklilik fırsatı sunulmaktadır.  18 Yaşından küçüklere müjde! Ayrıca devlet bireysel emeklilikte ödenen tutar kadar yüzde 25’i oranında destek fırsatı da sunuyor. Örneğin yatırılan her 100 TL için 25 TL devlet tarafından katkı payı ödeniyor. Ayrıca Bireysel emeklilikte yapılan yatırımların en büyük karı devlet tarafından verilen katkı paylarıdır.

18 Yaşından küçüklere müjde ; Kişiler ödedikleri tutarın yüzde 25’i kadar devletten destek alıyorlar. 18 yaşından küçük çocuklar için sunulan bireysel emeklilik sisteminde son 3 ay içerisinde yoğun bir ilginin görüldüğü sisteme başvuruların arttığı görüntülenmektedir. Hatta 3 yaşındaki çocuklar için dahi yatırım yapılmaktadır. Son 23 aylık sürede sisteme 50.000 çocuk için başvuru yapıldığı da bilinmektedir.

Bireysel emeklilik sisteminde 44 milyon yatırılmış olan yatırımın 3 milyonu devlet katkısıdır. Bu kapsamda devlet tarafından ortalama her çocuk için 300 Türk Lirası yatırım yapılmış olmaktadır. Bireysel emeklilik sözleşmelerinde 1 yaşından küçük çocuklar için yüzde 7 oranında başvuru sağlanırken, 10 yaşından büyük çocuklar için ise yüzde yetmiş oranında başvuru sağlanmaktadır. Bireysel emeklilik kapsamında en çok başvuru yapılan yaş grubu ise 16 yaştır. Sizlerde çocuklarınız için geleceğe yönelik olarak yatırım yapmak için BES sistemini kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku