Memura, emekliye, muhteşem zam 2022 İçin yüzde 21 artı 600 TL seyyanen zam

Memur ve emeklileri için görüşülmekte olan zam ile ilgili muhteşem bir bilgi geldi. Memursen tarafından yapılan teklif ortaya çıktı.

0 402

Memura, emekliye, muhteşem zam 2022 için yüzde 21 artı 600 TL seyyanen zam

Memur ve emeklileri için görüşülmekte olan zam ile ilgili muhteşem bir bilgi geldi. Memursen tarafından yapılan teklif ortaya çıktı. 2021 yılının ve daha önceki senelere oldukça yüksek enflasyonundan mütevellit, Memur Sen 2022 için yüzde 21 zam teklifinde bulundu. Sadece zam teklifi, bununla da kısıtlı değil, ayrıca tüm memur ve emeklilere 600 TL seyyanen zam teklifinde bulunuldu.

Zam Teklifi Duyanları şaşırttı

2023 yılındaki seçimlerden dolayı 2022 yılının zammın yüksek olması bekleniyor. Çok yüksek bir beklenti içerisinde olan memur ve emeklilere memursen tarafından yapılan teklifle birlikte oldukça güzel günlerin ileride olduğu müjdesi bir nokta verilmiş oldu. 2023 seçimlerine oldukça çekişmeli olarak geçeceği biliniyor.

Bu noktada, memur ve emeklilerin oy potansiyelinin de oldukça yüksek olduğu düşünecek olursak bu zamların şaka değil gerçek olabileceği ortaya çıkıyor. Uzun yıllardan buyana belirli standartlar içerisinde verilen zamlar olduğu, memur ve emekliler tarafından sürekli dile getiriyor.

Muhteşem Zam

Bilindiği üzere, AKP hükümeti, belirli zamanlarda yüksek zamlar ile birlikte memur ve emeklisini korumasını biliyor. Yapılacak olan yüksek bir zam ile birlikte memur ve emeklinin gönlünü alması bekleniyor. Hükümete yakınlığıyla bilinmekte olan memursen yüksek seviyedeki zam teklifiyle birlikte 2022 senesi için verilecek olan zammın yüksek olması ile ilgili umutlar daha da arttı.

Muhalif olarak bilinmekte olan birçok sendikanın ise ne şekilde teklifte bulunacağı ise şuan için merak konusu. Bilindiği üzere genel itibariyle yüksek olarak teklifler genelde diğer sendikalar tarafından veriliyordu.

Memur ve Emekliler Heyecanlandı

Hükümete yakın olmasıyla bilinen Memursenin yüzde 21 artı 600 TL seyyanen zam teklifinde bulunması, memur emekli ve diğer çalışanların tamamının umutlanmasına sebep oldu. Geçtiğimiz senelerde bilindiği üzere yüzde 4 artı 4 veya yüzde 3 artı 3 veya yüzde 4 artı 3 şeklinde zamlar memur ve emeklilere verilmişti. Bunların yanı sıra enflasyon farkları da memur ve emekliye verildi.

Verilecek olan bu zamla birlikte enflasyon farkının ne şekilde verilip verilmeyeceği ise şuan için tam olarak bilinmiyor. Memursen tarafından verilmiş olan yüzde 21 artı 600 TL seyyanen zamın karşılık devlet tarafından verilecek teklif ise şuanda merak konusu. Hükümet kanadından çok düşük bir teklif olmaması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.