Merkez Bankası Başkanı Açıkladı! Kredi Faiz Oranlarındaki O Gelişme Ne! İşte O Ayrıntılar..

0 82

Merkez Bankası başkanının açıkladığı verilere göre faiz oranlarındaki son gelişmeler neler, işte o ayrıntılar… Merkez Bankası başkanlığı Şahap Kavcıoğlu’nun açıklamalarına göre faiz oranlarında hep yeni gelişmeler var. Alman iş örgütünün toplantısında konuşan Merkez Bankası başkanı yeni gelişmeleri duyurdu.

Başkan, Şahap Kavcıoğlu yaptığı açıklamada, “Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz” açıklamalarında bulunarak yepyeni bir gelişmeden bahsetti. Verilerin incelenmesi ve tekrar analizini izlenmesi konusunda bir adım ortalığı sinyallerini veren başkan ‘enflasyon düşecek’ ifadeleri ile oldukça ilgi çekti.

 

Merkez Bankası Başkanı O Açıklamalarında Nelere Yer Verdi İşte O İfadeler…

 

Kredi tutarları ve faiz oranlarının çok yüksek olduğu ifadelerine yer veren başkan bu koşulların kredi ve kredilenme konusunda büyük bir priz oluşturduğunu ifade etti. Kredi ve faiz oranlarını bu kadar yüksek olması ile birlikte Kredi alımlarının durması ve gitgide enflasyonun yükselmesi konusunda da tedirgin olduğunu ortaya koyan başkan enflasyonun düşüşünü umduğunu açıkladı. Açıklamalarını oldukça samimi cümlelere yer veren başkan enflasyon konusundaki düşünceleri ne yer verirken Alman işbirliği örgütünde ki yaptığı bu konuşma ile sosyal medyada oldukça gündem oldu.

Yapılan açıklamalar ile beraber enflasyonun düşüş gözlemlenmesi konusunda oldukça iddialı olan başkan bu konunun Kredi kısıtlandırma sır gibi pek çok konuya neden olduğunu da ifade etti. Önümüzdeki günlerde enflasyon tablosuna değişeceğini umduğunu belirten başkan çeşitli ifadelere de yer vererek Kore dilenme konusunda faizlerin çok yüksek kriterlerde olduğunun rahatsızlık verdiğini vurguladı. Enflasyonun düşüşü bekleniyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.