Son dakika! meteoroloji bölge Müdürlüğü’nden yeni uyarı geldi. Bütün illeri tek tek bildirdi

Son dakika! meteoroloji bölge Müdürlüğü’nden yeni uyarı geldi. Bütün illeri tek tek bildirdi

0 60

Son dakika! meteoroloji bölge Müdürlüğü’nden yeni uyarı geldi. Bütün illeri tek tek bildirdi

Gelen son dakika haberleri doğrultusunda meteorolojiden yağışlar hakkında uyarılar üst üste geldi. Yapılmış olan son dakika açıklamasına göre yağışların bazı yerlerde çok kuvvetli şekilde olacağı bildirildi. Detaylar haberimizin devamında…

Yapılan son dakika açıklamasına göre Doğu Karadeniz kıyıları ile beraber Artvin ve Ordu illerinde de kuvvetli yağış bekleniyor. Aynı zamanda Trabzon’un doğusu ve Rize çevrelerinde de bazı yerlerinde yer yer kuvvetli şekilde sağanak yağışlar bekleniyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılmış olan açıklama doğrultusunda bugün akşam saatlerine doğru Türkiye’nin Kuzeydoğu kesimlerinde yer alan bölgelerde parçalı olmak üzere bazı yerlerde de çok bulutlu olacağı bildirildi. Doğu Anadolu’nun Kuzey kesimlerinde ve Ordu çevrelerinde olmak üzere bazı doğu bölgelerinde de sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgelerde ise havanın az bulutlu ve açık görüleceği tahminler arasında.

Gelecek olan yağışların Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile beraber Artvin ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Aynı zamanda Trabzon’un doğu kesimi ve Rize çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere yağışlar beklenmekte. Bu nedenle su baskını, yıldırım, dolu, yağışı, heyelan, sel, kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar yaşatacağı gibi bazı olumsuzluklara karşı da dikkatli aynı zamanda tedbirli olunması gerekmektedir.

Bununla beraber meteorolojiden yapılan diğer açıklamalara göre hava sıcaklıklarında önemli bir farklılık olmayacağı belirtildi. Sıcaklığın Ege bölgelerinde ve Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri seyrinde devam edeceğini diğer kesimlerde ise mevsim normallerinin biraz daha altında seyredeceği tahminler arasında.

Rüzgar ise genel olarak Kuzey çevrelerinden esiyor. Doğu Akdeniz kıyı bölgeleri ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hafif şekilde ara sıra ise orta kuvvette esmesi beklentiler arasında yer alıyor.

 

Meteorolojiden gelen diğer bilgiler doğrultusunda ise Salı günü Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Ardahan ve Artvin almak üzere gök gürültülü sağanak yağış beklentisi var. Bunun dışında yurdun geri kalan bölgelerinde ise herhangi bir yağış söz konusu değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.